Termin wyprawy: 13-20.01.2023 r.
Stopień trudności:
średni
Intensywność wyprawy: wysoka

Maroko nasyca barwami i zapachami egzotycznych przypraw. Zachwyca pięknymi widokami gór, oceanu i pustyni. Czaruje niezwykłą kuchnią i pyszną miętową herbatą. Przed nami tydzień pełen wrażeń! Poznamy trzy oblicza Maroka – pustynię, ocean i gwarne miasta. 

➡ wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Jaki jest charakter tej wyprawy i dla kogo jest przeznaczona?

Jak wszystkie nasze wyprawy, tak i ta ma charakter trampingowy – planujemy najważniejsze punkty programu, ale dajemy sobie dużo wolnej przestrzeni na przygody, podróżujemy na luzie – jak paczka przyjaciół. Wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane, jednak nie oczekuj sztywnego trzymania się planu, posiłków o stałych porach i nerwowego patrzenia na zegarek. Pamiętaj też, że w Maroku czas płynie inaczej, nikt się nie spieszy ani nie kontroluje każdego ruchu a wiele aktywności rozgrywa się spontanicznie, jak chociażby wieczorne muzykowanie przy bębnach czy nieoczekiwane wyjście na marokańską dyskotekę.
Maroko to w dużej mierze góry, serpentyny i sporo piachu! Co to oznacza? Że możesz się zmęczyć i pobrudzić, spędzić długie godziny w podróży, że może Cię spotkać burza piaskowa a droga okazać się dłuższa niż planowaliśmy. Maroko to przede wszystkim ludzie! My zabieramy Cię do naszych miejscowych Przyjaciół, chcielibyśmy, abyś na te kilka dni stał się częścią naszej rodziny i miejscowej kultury, zobaczył i doświadczył możliwie dużo. Ile dasz z siebie i jak bardzo zechcesz się na ten tydzień z nimi zasymilować, czy dasz radę odłożyć na półkę europejskie myślenie – zależy od Ciebie. 50% to my, drugą część stanowisz TY! Jeśli oczekujesz wielogodzinnego zwiedzania, muzealnych opowieści, nudnych przewodników i zmyślonych na potrzeby turysty historii – nie znajdziesz tego w tej wyprawie, ale możesz zostać w domu i poczytać w książkach. Nie naginamy rzeczywistości, by dopasować ją do naszych myśleniowych schematów czy europejskich wyobrażeń. Pokazujemy Maroko takie, jakie jest naprawdę i takie, jakie my pokochaliśmy. Myślimy, że Cię to ucieszy a nawet, że wrócisz innym człowiekiem (zdarza się często!), ale weź pod uwagę, że może Cię również zszokować czy zaskoczyć. Kolekcjonujemy przeżycia, doświadczenia i przygody!

Dzień 1

Wieczorny przylot do Agadiru. Przejazd nad Ocean do malowniczej miejscowości Taghazout. Zakwaterowanie, aklimatyzacja i grupowa integracja. Pierwsze smaki Maroka. 

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie. Zmierzamy w kierunku pustyni! Przejazd piękną trasą widokową do malowniczego miasteczka Agdaz. Po drodze zatrzymamy się w mieście Taliouine słynącego z uprawy szafranu. Na naszej trasie także gaje oliwne oraz wąwóz najdłuższej rzeki Maroka – Draa

Dzień 3

Poranne zwiedzanie Kasby des Caides, znanej z wielu produkcji filmowych m.in. Mumia, Książę Persji.
Przed nami magiczna noc na Saharze! Zobaczymy najwyższe w Maroku wydmy Erg Chebbi oraz piękny zachód słońca. Noc spędzimy w  berberyjskich namiotach. Noce na pustyni nie należą do najcieplejszych, jednak ogrzewać nas będą płomienie ogniska i mistyczna berberyjska muzyka. Zjemy pyszną kolację pod gwieździstym niebem. 

Dzień 4

Dziś ruszamy w najpiękniejsze wąwozy Maroka (Todra i Dades). Skaliste krajobrazy mienią się kolorami czerwieni oraz kurkumy. Przepiękne widoki urozmaicają stare kasby i małe, utworzone na skalistych występach w pobliżu zielonych poletek uprawnych, wioski. W Dades zobaczymy również ciekawe formacje skalne, potocznie nazywane “małpimi palcami”.  Nocleg w tradycyjnej kasbie.

Dzień 5

Po śniadaniu udajemy się w kierunku Marakeszu. Na trasie zwiedzimy Ait Ben Haddou. Ait Ben Haddou to ufortyfikowana osada z gliny i kamienia, została wpisana w 1987 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Osada położona jest na zboczu wzgórza, nad porośniętymi palmowymi gajami brzegami rzeki Ouarzazat. Ze względu na malowniczość osady, kręcono tu szereg filmów, między innymi: Klejnot Nilu, Gladiator, Gra o tron.

Wieczorem dotrzemy do Marakeszu. Po zakwaterowani udamy się na gwarny, tętniący życiem plac Jemma El-Fna. Na nim pyszne, świeżo wyciskane soki z cytrusów, zaklinacze węży, tancerze Gnawa, kobiety malujące dłonie henną i wiele innych.

Dzień 6

Zwiedzanie czerwonego miasta. Naszym przewodnikiem będzie Polka mieszkająca w Maroku od wielu lat. Pokaże nam najciekawsze miejsca i zabytki miasta, oprowadzi po medinie. Na koniec wycieczki zjemy wspólnie obiad i porozmawiamy o marokańskim życiu.
Po południu przeniesiemy się do spokojnej miejscowości Sidi Kaouki nad oceanem. Zamieszkamy u niezwykle gościnnego Mohameda, gdzie panuje rodzinna atmosfera. 

Dzień 7

Odpoczynek na plaży. Dla chętnych możliwość nauki surfowania. Po południu wycieczka do wietrznego miasta – Essaouiry. Pospacerujemy po licznych krętych uliczkach starej twierdzy. To również dobre miejsce na drobne zakupy. Mnóstwo straganów, sklepików z piękną marokańską ceramiką, biżuterią, sztuką i naturalnymi kosmetykami. Zjemy tutaj również pyszne owoce morza i ryby. 

Dzień 8 
Opuszczamy Sidi Kaouki. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. 

Interaktywna mapa wyprawy z Odlotowymi:

➡ wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Termin: 13-20.01.2023 r. (ferie zimowe woj. śląskie, lubelskie, pomorskie, łódzkie, podkarpackie)

Koszt wyprawy:
3500 zł + bilet lotniczy ok. 800 zł* (Kraków – Agadir – Kraków)

* Cena biletu jest orientacyjna. Lecimy linią Ryanair.  Bilety możecie kupić sami lub zlecić to mam. Ceny lubią się zmieniać! Jeśli cena zwiększy się o ponad 200 zł skontaktujemy się z Wami przed zakupem. W cenie biletu jest mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 25 x 20 cm. Duży bagaż podręczny (55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg) za dopłatą. Istnieje możliwość wykupienia bagażu rejestrowanego, ale na tą wyprawę tak duży bagaż nie jest potrzebny.

Zasady płatności:
1 rata: 650 zł opłata rezerwacyjna płatna po zgłoszeniu
2 rata: pozostała kwota płatna 30 dni przed wyprawą

Cena zawiera:

 • Noclegi podczas całego pobytu w Riadach, Kasbah, Gueshouse’ach (pokoje 2,3,4-osobowe)
 • Śniadania
 • Transport podczas całej wyprawy klimatyzowanym minibusem
 • Paliwo na całej trasie oraz opłaty parkingowe i drogowe
 • Opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika i kierowcy
 • Opiekę lidera z Odlotowi.pl (Radek)
 • Wysokie ubezpieczenie KL i NNW – wariant VIP
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Wycieczkę na Saharę

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych (pomagamy w zakupie lub robicie to sami)
 • Biletów wstępu do zabytków ok. 30 €
 • Napiwków dla przewodników i kierowcy 50 €
 • Wyżywienia poza śniadaniami – wszystkie posiłki nie powinny przekroczyć kwoty 100 € łącznie.

Ważne! mamy minimalną ilość chętnych osób na wyprawę, zostało 6 miejsc!

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilkuosobowych. Czasem mogą się trafić łóżka dwuosobowe.

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia w galerii są naszego autorstwa 🙂

Film z naszej pierwszej wyprawy do Maroka w 2015 roku. 

error: Content is protected !!