Termin wyprawy: 3-10.04.2019 r.
Maksymalna ilość osób: 12

Stopień trudności: łatwy. Zalecany wiek minimalny: 12 lat. 

Intensywny „Road trip” po Izraelu 

W programie naszej 7-dniowej wyprawy m.in.:

Jerozolima
Zwiedzanie starego miasta razem z polskim przewodnikiem. Przejdziemy przez cztery dzielnice: ormiańską, chrześcijańską, muzułmańską i żydowską. W planie m.in. Via Dolorosa, Ściana Płaczu. Odwiedzimy jedno z ważniejszych miejsc chrześcijaństwa – Bazylikę Grobu Pańskiego. Udamy się także na najbardziej znany targ w Jerozolimie – Mahane Yehuda Market. Zachód słońca podziwiać będziemy z Góry Oliwnej.

Betlejem
Komunikacją publiczną pojedziemy do Autonomii Palestyńskiej. Tam zobaczymy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Mleczną. W drodze do Bazyliki przejdziemy przez tradycyjny palestyński targ.


Kasr Al Yehud
Miejsce, gdzie Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Wielu wierzących przybywa tu, aby się ochrzcić w wodach Jordanu i wrócić na ścieżkę chrześcijaństwa. Swobodny dostęp dla turystów jest tutaj możliwy dopiero od 2011 roku.  

Morze Martwe
O właściwościach zdrowotnych morza martwego nie trzeba nikomu przypominać. Kosmetyki z minerałami morza martwego znane są na całym Świecie. Morze bogate jest w sole mineralne, które mają zbawienny wpływ na skórę i stawy. Zrelaksujemy się zażywając w nim zdrowotnych kąpieli i zrobimy charakterystyczne zdjęcie z książką w ręku. 

Masada
Twierdza
 położona na szczycie samotnego płaskowyżu. Wyjdziemy na Masadę o wschodzie słońca, skąd rozciąga się przepiękny widok na Morze Martwe i Pustynię Judzką. Ze względu na porę o której będziemy wychodzić nie ma możliwości wjazdu kolejką. Wejście na szczyt nie jest jednak bardzo męczące.

Morze Czerwone i rafa koralowa
Dzień wolny nad morzem czerwonym. Dla zainteresowanych snorkeling w rezerwacie na rafie koralowej, pływanie z delfinami lub plażowanie.


Red Canyon
Przepiękny kanion wyrzeźbiony przez samą naturę. Ze względu na kolor skał został nazwany czerwonym kanionem. Podczas wycieczki takie atrakcje jak wspinanie po drabinkach i wąskie przejścia. Porównywany często swym wyglądem do kanionu Antylopy w Arizonie (USA).

Maktesh Ramon
Zapierające dech w piersiach widoki bezkresnego naturalnego krateru. Zobaczymy go z kilku punktów widokowych jak i z jego wnętrza. Krater powstał w wyniku erozji ziemi. Jego długość wynosi aż 40 km, szerokość 9 km, a głębokość 300 m. W miejscowości Mitzpe Ramon zamieszkamy w namiocie na pustyni Negew.

Koszt wyprawy:
2400 zł + bilety lotnicze (aktualnie ok. 700 zł)

Cena zawiera:

  • Noclegi podczas całego pobytu (hotele, hostele, namiot, niezależny dom)
  • Śniadania
  • Transport podczas całej wyprawy (samochód lub minibus, lokalne autobusy i tramwaje)
  • Paliwo na całej trasie oraz opłaty parkingowe
  • Plażowanie nad Morzem Martwym
  • Zwiedzanie Czerwonego Kanionu
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Opiekę organizatorów oraz program wyjazdu

Cena nie zawiera:

  • wycieczki po Jerozolimie ok. 26 USD/os.
  • biletów wstępu do parków narodowych i innych atrakcji ok. 100 NIS
  • wyżywienia poza śniadaniami
  • napiwków dla przewodników
  • innych atrakcji i pamiątek

Ważne!
Minimalna ilość osób to 8 (max. 12 osób).
Bilety lotnicze kupujemy po zgłoszeniu minimalnej ilości osób. Bezpośrednio przed kupnem biletów dzwonimy do Was i informujemy o aktualnych cenach lotów.

Zasady płatności:
1 rata: 600 zł opłata rezerwacyjna płatna przy rezerwacji
2 rata: 1800 zł płatna 30 dni przed wylotem

Zgłoszenia, zapytania:

Formularz chęci udziału w Izraelskiej przygodzie > zgłaszam się
lub biuro@odlotowi.pl,
lub Radosław Molski tel. 570 660 620

 

 

error: Content is protected !!