Termin wyprawy:  4 – 19.03.2022 (15 dni)

Wypełnij zgłoszenie na wyprawę lub zadzwoń

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę przygodową połączoną z wypoczynkiem na rajskich plażach Tangalle.
Zobaczymy najpiękniejsze rejony Cejlonu! 

Czy warto jechać na Sri Lankę?

Oczywiście, że TAK! Jeśli kochacie przyrodę, chcecie odnaleźć miejsca, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka, jeśli lubicie dobrze i tanio zjeść, cenicie szczery uśmiech i przyjaznych ludzi, jeśli chcecie jechać w miejsca, gdzie nasycicie się pięknymi widokami do szaleństwa zielonych wzgórz herbacianych, jeśli nie straszna Wam ekscytująca jazda autobusami, tuk-tukami i koleją, to miejsce dla Was! Jest oczywiście jeszcze 1000 innych powodów, o których przekonacie się sami.

Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć i film na dole oferty 🙂

W programie:

Dzień 1:
Wylot z Polski (lub z kraju w którym mieszkasz) na Sri Lankę. 

Dzień 2:
Lądujemy na Sri Lance! Przejazd do miejscowości Negombo, zakwaterowanie – odpoczynek i aklimatyzacja. Po południu rejs kanałami Negombo, podpatrzymy codziennie życie mieszkańców i zobaczymy dziką przyrodę w centrum i na obrzeżach miasta. 

Dzień 3:
Z samego rana ruszamy na targ rybny*. Rozmaitość gatunków ryb i owoców morza przyprawi nas o zawrót głowy. Powrót do naszego Guesthouse. Po śniadaniu wykwaterowanie i ruszamy w stronę Polonnaruwy. Intensywne zwiedzanie ruin starożytnego miasta z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie, a następnie Obiadokolacja. 

* Targ rybny jest nieczynny w dni wolne od pracy i święta. 

Dzień 4:
Wykwaterowanie po śniadaniu i następnie przejazd do Sigiriyi. Zameldowanie u lokalnej rodziny, chwila odpoczynku. Po południu odwiedziny jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Sri Lanki – Lwią Skałę. Po pokonaniu wielu stopni i wdrapaniu się na sam szczyt skały, ujrzymy wspaniałą panoramę okolicy. Lwia skała została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Guesthouse, obiadokolacja.

Dzień 5:
Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Dambulla. Celem wycieczki jest składająca się z pięciu jaskiń Złota Świątynia. Po zwiedzaniu powrót do Sigiriyi. Spacery po miasteczku, chwila relaksu. Po południu wycieczka na bliźniaczą siostrę lwiej skały – Pidurangala. Po wejściu na szczyt góry przepiękny widok na okolicę i lwią skałę przy zachodzie słońca.

Dzień 6:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Zmierzamy w stronę Kandy. Po drodze odwiedzimy ogród z przyprawami oraz piękne jezioro Sembuwatta. Następnie się zameldujemy, a wieczorem ruszymy na niezwykłą Ceremonię w Świątyni Zęba Buddy

Dzień 7:
Po śniadaniu, z samego rana ruszymy w rejon najpiękniejszych wzgórz herbacianych – Nuwara Eliya. W fabryce herbaty będziemy mogli śledzić proces przeróbki świeżo zerwanych liści herbaty oraz degustować zaparzony produkt finalny. Kolejnym etapem naszej podróży będzie podróż pociągiem trasą kolejową uważaną, za jedną z najpiękniejszych na Świecie. Wysiadamy w miejscowości Ella, gdzie spędzimy kolejne 2 noce.

Dzień 8:
Po śniadaniu czekają na nas atrakcje w rejonie Ella. Zobaczymy Nine Arch Bridge, wodospady Ravana, a także wejdziemy na szczyt Małego Adama

Dzień 9:
Po śniadaniu zjeżdżamy z gór i przenosimy się w najgorętsze miejsce Sri Lanki – Udawalawe. Jeszcze tego samego dnia udamy się Jeepami na Safari do Parku Narodowego Udawalawe, aby podglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku m.in. słonie, bawoły, krokodyle, warany, sarny, szakale, małpy oraz wiele gatunków ptaków t.j. pawie, orły, dzioborożce, dławigady indyjskie. Wieczorem wspólna obiadokolacja.

Dzień 10:
Po śniadaniu wykwaterowanie. Jedziemy w zupełnie inny krajobrazowo teren. W miejsce, gdzie wilgotność znacznie wzrasta, a roślinność bujnie rośnie. Dzień relaksu w pięknych okolicznościach przyrody lasu deszczowego, noc w domkach/pokojach przy lesie deszczowym. 

Dzień 11:
Z samego rana udamy się na pieszą wycieczkę po wspaniałym rezerwacie Sinharaja. To ostatni las deszczowy na Sri Lance. Występują tam endemiczne gatunki flory i fauny. Na końcu wędrówki kąpiel w orzeźwiającej górskiej rzece pod wodospadem. Po zakończonej wycieczce, wsiadamy do busa i jedziemy nad Ocean do miejscowości Tangalle! Zameldujemy się w domkach/pokojach w odległości 12 minut piechotą na plażę.

Dzień 12:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 13:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 14:
Czas wolny, wieczorem przejazd do miejscowości w pobliżu lotniska.

Dzień 15:
Żegnaj Sri Lanko! Powrót do kraju.

Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania nurkowania w wodach Oceanu Indyjskiego (wymagany certyfikat nurkowy).

Loty

Pomagamy w zakupie biletów lotniczych. Bilety kupujemy po zebraniu grupy. Przed zakupem kontaktujemy się z Wami. Loty międzykontynentalne najczęściej odbywają się z Warszawy. W wielu przypadkach istnieje możliwość lotów z wybranych dużych miast Polski. Lecisz z pozostałymi uczestnikami wyprawy.

Lecimy LOTem
Wylot z Warszawy 4.03.2022 r. o godz. 16:10, na Sri Lance lądujemy o 5:55 następnego dnia.
Lot powrotny do Warszawy 19.03.2022 r , w Polsce lądujemy o 13:40 tego samego dnia.

Możliwość dolotu z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska itd.

Jeśli wolisz kupić bilety samodzielnie. Po konsultacji z nam możesz możesz dolecieć do nas z dowolnego miejsca na świecie.

Transport na Sri Lance

Podróżujemy wygodnym, klimatyzowanym, wynajętym busem z bardzo dobrym kierowcą. Korzystamy również z lokalnych środków transportu. Pociągi, tuktuki, taksówki. Dla spragnionych wrażeń, możliwa przejażdżka lokalnym autobusem.

Covid, zasady 

Podróżni z Polski przylatujący do Sri Lanki zobowiązani są do posiadania zaświadczenia ukończeniu pełnego cyklu szczepienia przeciw COVID-19 i posiadania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godzin przed datą wjazdu do Sri Lanki.

Od Odlotowych dostaniecie kod zniżkowy na badanie PCR w cenie 249 zł.

Pomagamy w wypełnieniu formularza na stronie https://www.visitsrilanka.gov.lk

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczani są w TU Europa – Travel World VIP

 • Koszty leczenia KL – 100.000 EUR
 • Koszty Ratownictwa – 7.000 EUR
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 10.000 EUR
 • Bagaż Podróży – 1000 EUR
 • Ubezpieczenie turystyczne obejmujące Covid-19

Cena wyprawy

3900 zł + bilet lotniczy
Dzieci do 12 lat – 20 % zniżki dla dziecka podróżującego razem z rodzicem, dzielące z nim łóżko w pokoju. Jeśli tylko jest możliwość, organizujemy dostawki lub dodatkowe łóżko.

Cena zawiera:

 • Unikatowe miejsca noclegowe podczas całego pobytu: w domkach/pokojach przy lesie deszczowym, pensjonatach i u Lankijskich rodzin
 • Śniadania
 • Transport podczas całej wyprawy: większość przejazdów w klimatyzowanym minibusie i pociągiem.
 • Ubezpiecznie KL i NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Opiekę lidera z Odlotowi.pl
 • Opiekę lokalnego przewodnika/kierowcy
 • Anglojęzycznych przewodników w Polonnaruwa i Udawalawe.
 • Atrakcje: Nine Arch Bridge, wejście na Little Adam’s Peak, Ravana Falls oraz przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na Świecie.
 • Zdjęcia z wyjazdu

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych ok. 1900-2500 PLN
 • biletów wstępu do atrakcji (Sigiriya, Sinharaja, Złota Świątynia, Świątynia Zęba w Kandy, Polonnaruwa, Safari – w sumie ok. 100-150$)
 • Wizy 35$, dzieci do 12 roku życia zwolnione są z opłaty wizowej
 • wyżywienia, poza śniadaniami – ok. 200 $ na cały wyjazd
 • napiwków dla przewodników i kierowcy 20 $ (nie dotyczy dzieci)
 • Wydatków własnych

Minimalna ilość osób to 8 (max. 14 osób).

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilku osobowych.

Zasady płatności:

1 rata: 1000 zł – opłata rezerwacyjna płatna przy rezerwacji
2 rata: pozostała kwota płatna 30 dni przed wylotem

Zgłoszenia, zapytania:
Wypełnij zgłoszenie na wyprawę lub zadzwoń
biuro@odlotowi.pl lub dzwoń tel. 570 660 620

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia na stronie są naszego autorstwa © ?