Termin wyprawy: 13 lub 14.02 – 27 lub 28.02.2021 (14-15 dni) w zależności od promocji lotniczych.

ferie zimowe (lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, małopolskie).
Stopień trudności: łatwy/średni. Zalecany wiek minimalny 6 lat.

Wypełnij zgłoszenie na wyprawę lub zadzwoń

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę przygodową połączoną z wypoczynkiem na rajskich plażach Tangalle.
Zobaczymy najpiękniejsze rejony Cejlonu! 

Czy warto jechać na Sri Lankę?

Oczywiście, że TAK! Jeśli kochacie przyrodę, chcecie odnaleźć miejsca, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka, jeśli lubicie dobrze i tanio zjeść, cenicie szczery uśmiech i przyjaznych ludzi, jeśli chcecie jechać w miejsca, gdzie nasycicie się pięknymi widokami do szaleństwa zielonych wzgórz herbacianych, jeśli nie straszna Wam ekscytująca jazda autobusami, tuk-tukami i koleją, to miejsce dla Was! Jest oczywiście jeszcze 1000 innych powodów, o których przekonacie się sami.

Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć i film na dole oferty 🙂

W programie:

Dzień 1:
Wylot z Polski (lub z kraju w którym mieszkasz) na Sri Lankę. 

Dzień 2:
Lądujemy na Sri Lance! Przejazd do miejscowości Negombo, zakwaterowanie – odpoczynek i aklimatyzacja. Po południu rejs kanałami Negombo, podpatrzymy codziennie życie mieszkańców i zobaczymy dziką przyrodę w centrum i na obrzeżach miasta. 

Dzień 3:
Z samego rana ruszamy na targ rybny*. Rozmaitość gatunków ryb i owoców morza przyprawi nas o zawrót głowy. Powrót do naszego Guesthouse. Po śniadaniu wykwaterowanie i ruszamy w stronę Polonnaruwy. Intensywne zwiedzanie ruin starożytnego miasta z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie, a następnie Obiadokolacja. 

* Targ rybny jest nieczynny w dni wolne od pracy i święta. 

Dzień 4:
Wykwaterowanie po śniadaniu i następnie przejazd do Sigiriyi. Zameldowanie u lokalnej rodziny, chwila odpoczynku. Po południu odwiedziny jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Sri Lanki – Lwią Skałę. Po pokonaniu wielu stopni i wdrapaniu się na sam szczyt skały, ujrzymy wspaniałą panoramę okolicy. Lwia skała została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Guesthouse, obiadokolacja.

Dzień 5:
Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Dambulla. Celem wycieczki jest składająca się z pięciu jaskiń Złota Świątynia. Po zwiedzaniu powrót do Sigiriyi. Spacery po miasteczku, chwila relaksu. Po południu wycieczka na bliźniaczą siostrę lwiej skały – Pidurangala. Po wejściu na szczyt góry przepiękny widok na okolicę i lwią skałę przy zachodzie słońca.

Dzień 6:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Zmierzamy w stronę Kandy. Po drodze odwiedzimy ogród z przyprawami oraz piękne jezioro Sembuwatta. Następnie się zameldujemy, a wieczorem ruszymy na niezwykłą Ceremonię w Świątyni Zęba Buddy

Dzień 7:
Po śniadaniu, z samego rana ruszymy w rejon najpiękniejszych wzgórz herbacianych – Nuwara Eliya. W fabryce herbaty będziemy mogli śledzić proces przeróbki świeżo zerwanych liści herbaty oraz degustować zaparzony produkt finalny. Kolejnym etapem naszej podróży będzie podróż pociągiem trasą kolejową uważaną, za jedną z najpiękniejszych na Świecie. Wysiadamy w miejscowości Ella, gdzie spędzimy kolejne 2 noce.

Dzień 8:
Po śniadaniu czekają na nas atrakcje w rejonie Ella. Zobaczymy Nine Arch Bridge, wodospady Ravana, a także wejdziemy na szczyt Małego Adama

Dzień 9:
Po śniadaniu zjeżdżamy z gór i przenosimy się w najgorętsze miejsce Sri Lanki – Udawalawe. Jeszcze tego samego dnia udamy się Jeepami na Safari do Parku Narodowego Udawalawe, aby podglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku m.in. słonie, bawoły, krokodyle, warany, sarny, szakale, małpy oraz wiele gatunków ptaków t.j. pawie, orły, dzioborożce, dławigady indyjskie. Wieczorem wspólna obiadokolacja.

Dzień 10:
Po śniadaniu wykwaterowanie. Jedziemy w zupełnie inny krajobrazowo teren. W miejsce, gdzie wilgotność znacznie wzrasta, a roślinność bujnie rośnie. Dzień relaksu w pięknych okolicznościach przyrody lasu deszczowego, noc w domkach/pokojach przy lesie deszczowym. 

Dzień 11:
Z samego rana udamy się na pieszą wycieczkę po wspaniałym rezerwacie Sinharaja. To ostatni las deszczowy na Sri Lance. Występują tam endemiczne gatunki flory i fauny. Na końcu wędrówki kąpiel w orzeźwiającej górskiej rzece pod wodospadem. Po zakończonej wycieczce, wsiadamy do busa i jedziemy nad Ocean do miejscowości Tangalle! Zameldujemy się w domkach/pokojach w odległości 12 minut piechotą na plażę.

Dzień 12:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 13:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 14:
Czas wolny, wieczorem przejazd do miejscowości w pobliżu lotniska.

Dzień 15:
Żegnaj Sri Lanko! Powrót do kraju.

Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania nurkowania w wodach Oceanu Indyjskiego (wymagany certyfikat nurkowy).

Cena zawiera:

 • Unikatowe miejsca noclegowe podczas całego pobytu: w domkach/pokojach przy lesie deszczowym, pensjonatach i u Lankijskich rodzin
 • Śniadania
 • Transport podczas całej wyprawy: większość przejazdów w klimatyzowanym minibusie i pociągiem.
 • Ubezpiecznie KL i NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę organizatorów oraz program wyjazdu
 • Opiekę anglojęzycznych przewodników w Polonnaruwa i Udawalawe.
 • Atrakcje: Nine Arch Bridge, wejście na Little Adam’s Peak, Ravana Falls oraz przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na Świecie.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych ok. 1900-2300 zł
 • biletów wstępu do atrakcji (Sigiriya, Sinharaja, Złota Świątynia, Świątynia Zęba w Kandy, Polonnaruwa, Safari – w sumie ok. 100-150$)
 • Wizy 35$ online lub 40$ na miejscu (pomagamy w zakupie)
 • wyżywienia, poza śniadaniami
 • napiwków dla przewodników i kierowcy 50 $
 • innych atrakcji i pamiątek

Cena First minute!  Zgłoszenia do 30 czerwca:
3200 zł 2900 zł + bilet lotniczy

Ważne!
Minimalna ilość osób to 8 (max. 14 osób).
Bilety lotnicze kupujemy po zgłoszeniu minimalnej ilości osób. Bezpośrednio przed kupnem biletów dzwonimy lub piszemy do Was i informujemy o aktualnych cenach lotów.

Zasady płatności:

1 rata: 800 zł  500 zł – niska opłata rezerwacyjna płatna przy rezerwacji
2 rata: 2400 zł – płatna 30 dni przed wylotem

Zgłoszenia, zapytania:
Wypełnij zgłoszenie na wyprawę lub zadzwoń
biuro@odlotowi.pl,
lub Radosław Molski tel. 570 660 620

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia na stronie są naszego autorstwa © ?