Termin wyprawy:
27.01 – 11.02 2023 (15 dni) – brak wolnych miejsc! 

wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę objazdową, połączoną z wypoczynkiem przy rajskich plażach Tangalle.
Zobaczymy najpiękniejsze rejony Cejlonu! 

Czy warto jechać na Sri Lankę?

Oczywiście, że TAK! Jeśli kochacie przyrodę, chcecie odnaleźć miejsca, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka, jeśli lubicie dobrze i tanio zjeść, cenicie szczery uśmiech i przyjaznych ludzi, jeśli chcecie jechać w miejsca, gdzie nasycicie się pięknymi widokami do szaleństwa zielonych wzgórz herbacianych, jeśli nie straszna Wam ekscytująca jazda autobusami, tuk-tukami i koleją, to miejsce dla Was! Jest oczywiście jeszcze 1000 innych powodów, o których przekonacie się sami.

Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć i film na dole oferty 🙂

W programie:

Dzień 1:
Wylot z Polski (lub z kraju w którym mieszkasz) na Sri Lankę. 

Dzień 2:
Lądujemy na Sri Lance! Przejazd do miejscowości Negombo, zakwaterowanie – odpoczynek i aklimatyzacja. Po południu rejs kanałami Negombo, podpatrzymy codziennie życie mieszkańców i zobaczymy dziką przyrodę w centrum i na obrzeżach miasta. 

Dzień 3:
Z samego rana ruszamy na targ rybny. Rozmaitość gatunków ryb i owoców morza przyprawi nas o zawrót głowy. Powrót do naszego Guesthouse. Po śniadaniu wykwaterowanie i ruszamy w stronę Polonnaruwy. Intensywne zwiedzanie ruin starożytnego miasta z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie, a następnie Obiadokolacja. 

Dzień 4:
Wykwaterowanie po śniadaniu i następnie przejazd do Sigiriyi. Zameldowanie u lokalnej rodziny, chwila odpoczynku. Po południu odwiedziny jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Sri Lanki – Lwią Skałę. Po pokonaniu wielu stopni i wdrapaniu się na sam szczyt skały, ujrzymy wspaniałą panoramę okolicy. Lwia skała została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Guesthouse, obiadokolacja.

Dzień 5:
Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Dambulla. Celem wycieczki jest składająca się z pięciu jaskiń Złota Świątynia. Po zwiedzaniu powrót do Sigiriyi. Spacery po miasteczku, chwila relaksu. Po południu wycieczka na bliźniaczą siostrę lwiej skały – Pidurangala. Po wejściu na szczyt góry przepiękny widok na okolicę i lwią skałę przy zachodzie słońca.

Dzień 6:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Zmierzamy w stronę Kandy. Po drodze odwiedzimy ogród z przyprawami oraz piękne jezioro Sembuwatta. Następnie się zameldujemy, a wieczorem ruszymy na niezwykłą Ceremonię w Świątyni Zęba Buddy

Dzień 7:
Po śniadaniu, z samego rana ruszymy w rejon najpiękniejszych wzgórz herbacianych – Nuwara Eliya. W fabryce herbaty będziemy mogli śledzić proces przeróbki świeżo zerwanych liści herbaty oraz degustować zaparzony produkt finalny. Kolejnym etapem naszej podróży będzie podróż pociągiem trasą kolejową uważaną, za jedną z najpiękniejszych na Świecie. Wysiadamy w miejscowości Ella, gdzie spędzimy kolejne 2 noce.

Dzień 8:
Po śniadaniu czekają na nas atrakcje w rejonie Ella. Zobaczymy Nine Arch Bridge, wodospady Ravana, a także wejdziemy na szczyt Małego Adama

Dzień 9:

Po śniadaniu ruszamy w stronę małego miasteczka Haputale gdzie spędzimy kolejną noc. To dzień na małe trekingi w pięknej okolicy. Kąpiel na szczycie wodospadu Diyaluma Falls. Noc spędzimy w namiotach na wzgórzu w bez prądu, ciepłej wody i zasięgu! Tylko my i przyroda. Zachód słońca, ognisko i przysmaki lokalnej kuchni! 

Dzień 10:
Po śniadaniu zjeżdżamy z gór i przenosimy się w najgorętsze miejsce Sri Lanki – Udawalawe lub inny. Jeszcze tego samego dnia udamy się Jeepami na Safari do Parku Narodowego Udawalawe, aby podglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku m.in. słonie, bawoły, krokodyle, warany, sarny, szakale, małpy oraz wiele gatunków ptaków t.j. pawie, orły, dzioborożce, dławigady indyjskie. Wieczorem wspólna obiadokolacja.

Dzień 11:
Po śniadaniu wykwaterowanie. Jedziemy w zupełnie inny krajobrazowo teren. W miejsce, gdzie wilgotność znacznie wzrasta, a roślinność bujnie rośnie. Dzień relaksu w pięknych okolicznościach przyrody lasu deszczowego, noc w domkach przy lesie deszczowym. 

Dzień 12:
Z samego rana udamy się na pieszą wycieczkę po wspaniałym rezerwacie Sinharaja. To ostatni las deszczowy na Sri Lance. Występują tam endemiczne gatunki flory i fauny. Na końcu wędrówki kąpiel w orzeźwiającej górskiej rzece pod wodospadem. Po zakończonej wycieczce, wsiadamy do busa i jedziemy nad Ocean do miejscowości Tangalle! Zameldujemy się w domkach/pokojach w odległości 12 minut piechotą na plażę.

Dzień 13:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, Surfing, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 14:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, Surfing, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 15:
Czas wolny, przejazd do miejscowości w pobliżu lotniska.

Dzień 16:
Żegnaj Sri Lanko! Powrót do kraju.

Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania nurkowania w wodach Oceanu Indyjskiego (wymagany certyfikat nurkowy).

Transport na Sri Lance

Podróżujemy wygodnym, klimatyzowanym, wynajętym busem z bardzo dobrym kierowcą i naszym zaprzyjaźnionym przewodnikiem. Korzystamy również z lokalnych środków transportu. Pociągi, tuktuki, taksówki. Dla spragnionych wrażeń, możliwa przejażdżka lokalnym autobusem.

Noclegi

Na naszej wyprawie kładziemy nacisk na ciekawe, nietuzinkowe miejsca noclegowe. Często na uboczu, z dala od hałaśliwych dróg, bliżej przyrody. Nocleg w klimatycznych domkach w lesie deszczowym, przy jeziorze. Znajdą się Guesthousy czy pokoje przy Lankijskich rodzinach (Home Stay). Gdzie to możliwe wybieramy noclegi z dostępnym basenem. Jak ognia unikamy dużych betonowych ośrodków wypoczynkowych.

Wyżywienie 

Z racji noclegów śniadania zazwyczaj będą w stylu lankijskim. Z naszych doświadczeń wynika, że nawet dzieci znajdują tu coś dla siebie. Pozostałe posiłki jemy różnych sprawdzonych lokalnych barach, restauracjach, czasem razem przetestujemy nowe miejsca. W zależności od lokalizacji możemy również zamówić smaczną rybę czy lankijski obiad przy rodzinie u której mieszkamy. Śniadania są uwzględnione w cenie wyprawy.

Covid, zasady wyjazdu
Zaszczepieni: Wymagany Unijny Certyfikat Szczepienia
Dzieci: Poniżej 12 roku życia zwolnione są z obowiązku testowania na COVID-19. Dzieci 12 -18 traktowane tak samo jak osoby dorosłe.
Ozdrowieńcy i osoby niezaszczepiane: Negatywny test PCR lub antygenowy wykonany w Polsce w ciągu 72h przed wylotem.

Jeśli wolisz kupić bilety samodzielnie. Po konsultacji z nam możesz możesz dolecieć do nas z dowolnego miejsca na świecie. Na trasie operują takie linie jak Qatar Airways, Emirates, Fly Dubai i wiele innych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczani są w TU Europa – Travel World VIP

 • Koszty leczenia KL – 100.000 EUR
 • Koszty Ratownictwa – 7.000 EUR
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 10.000 EUR
 • Bagaż Podróży – 1000 EUR
 • Ubezpieczenie turystyczne obejmujące Covid-19

Cena wyprawy – first minute do 30.10.2022!

Dorośli 5000 zł 4300 zł + bilet lotniczy
Dzieci do 14 roku życia 4400 zł 3870 zł + bilet lotniczy

Cena zawiera:

 • Unikatowe miejsca noclegowe podczas całego pobytu: w domkach/pokojach przy lesie deszczowym, pensjonatach i u Lankijskich rodzin
 • Śniadania
 • Transport podczas całej wyprawy: większość przejazdów w klimatyzowanym minibusie i pociągiem.
 • Ubezpiecznie KL i NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • Opiekę lidera z Odlotowi.pl
 • Anglojęzycznych przewodników w Polonnaruwa i Udawalawe.
 • Atrakcje: Nine Arch Bridge, wejście na Little Adam’s Peak, Ravana Falls oraz przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na Świecie.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych ok. 2900-4000 PLN
 • biletów wstępu do atrakcji (Sigiriya, Sinharaja, Złota Świątynia, Świątynia Zęba w Kandy, Polonnaruwa, Safari, Singharaya i innych – w sumie 200$)
 • Wizy 35$, dzieci do 12 roku życia zwolnione są z opłaty wizowej
 • wyżywienia, poza śniadaniami – ok. 200 $ na cały wyjazd
 • napiwków dla przewodników i kierowcy 50 $
 • Ubezpieczenia rządowego Sri Lanki 12 $ jeśli nadal będzie wymagane
 • Wydatków własnych

Minimalna ilość osób to 8 (max. 16 osób).

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilku osobowych.

Zasady płatności:

1 rata: 500 zł – opłata rezerwacyjna płatna przy rezerwacji
2 rata: pozostała kwota płatna 30 dni przed wylotem

Zgłoszenia, zapytania:

wypełnij zgłoszenie na wyprawę
biuro@odlotowi.pl lub dzwoń tel. 570 660 620

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia na stronie są naszego autorstwa © ?

error: Content is protected !!