Termin wyprawy:

10.02 – 25.02.2024 – ostatnie 3 miejsca! 

wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę objazdową, połączoną z wypoczynkiem przy najpiękniejszych plażach Sri Lanki.
 

Czy warto jechać na Sri Lankę?

Oczywiście, że TAK! Jeśli kochacie przyrodę, chcecie odnaleźć miejsca, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka, jeśli lubicie dobrze i zdrowo zjeść, cenicie szczery uśmiech i przyjaznych ludzi, jeśli chcecie jechać w miejsca, gdzie nasycicie się pięknymi widokami do szaleństwa zielonych wzgórz herbacianych, jeśli nie straszna Wam ekscytująca jazda autobusami, tuk-tukami i koleją, to miejsce dla Was! Jest oczywiście jeszcze 1000 innych powodów, o których przekonacie się sami.

Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć i film na dole oferty 🙂

W programie:

Dzień 1:
Wylot z Polski (lub z kraju w którym mieszkasz) na Sri Lankę. 

Dzień 2:
Lądujemy na Sri Lance! Przejazd do miejscowości Negombo, zakwaterowanie – odpoczynek i aklimatyzacja. Po południu rejs kanałami Negombo, podpatrzymy codziennie życie mieszkańców i zobaczymy dziką przyrodę w centrum i na obrzeżach miasta. 

Dzień 3:
Z samego rana ruszamy na targ rybny. Rozmaitość gatunków ryb i owoców morza przyprawi nas o zawrót głowy. Powrót do naszego Guesthouse. Po śniadaniu wykwaterowanie i ruszamy w stronę Polonnaruwy. Intensywne zwiedzanie ruin starożytnego miasta z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie, a następnie Obiadokolacja i możliwość spróbowania świeżych ryb prosto z jeziora Bandiwewa. przy którym spędzimy noc.

Dzień 4:
Wykwaterowanie po śniadaniu i następnie przejazd do Sigiriyi. Zameldowanie u lokalnej rodziny, chwila odpoczynku. Po południu odwiedziny jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Sri Lanki – Lwią Skałę. Po pokonaniu wielu stopni i wdrapaniu się na sam szczyt skały, ujrzymy wspaniałą panoramę okolicy. Lwia skała została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Guesthouse. Domowa obiadokolacja.

Dzień 5:
Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Dambulla. Celem wycieczki jest składająca się z pięciu jaskiń Złota Świątynia. Po zwiedzaniu powrót do Sigiriyi. Spacery po miasteczku, chwila relaksu, możliwe kąpiele w rzece.  Po południu wycieczka na bliźniaczą siostrę lwiej skały – Pidurangala. Po wejściu na szczyt góry przepiękny widok na okolicę i lwią skałę przy zachodzie słońca.

Dzień 6:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Zmierzamy w stronę Kandy. Po drodze odwiedzimy ogród z przyprawami. Następnie się zameldujemy, a wieczorem ruszymy na niezwykłą Ceremonię w Świątyni Zęba Buddy

Dzień 7:
Po śniadaniu, z samego rana ruszymy w rejon najpiękniejszych wzgórz herbacianych – Nuwara Eliya. W fabryce herbaty będziemy mogli śledzić proces przeróbki świeżo zerwanych liści herbaty oraz degustować zaparzony produkt finalny. Kolejnym etapem naszej podróży będzie podróż pociągiem trasą kolejową uważaną, za jedną z najpiękniejszych na świecie. Wysiadamy w miejscowości Ella, gdzie spędzimy kolejne 2 noce.

Dzień 8:
Po śniadaniu czekają na nas atrakcje w rejonie Ella. Zobaczymy Nine Arch Bridge, wodospady Ravana, a także wejdziemy na szczyt Małego Adama. Tradycyjny Lankijski obiad ktory ugotujemy sobie sami! – złożymy wizytę w szkole gotowania.  

Dzień 9:

Po śniadaniu ruszamy w stronę małego miasteczka Haputale gdzie spędzimy kolejną noc. To dzień na małe trekingi w pięknej okolicy. Kąpiel na szczycie wodospadów Diyaluma Falls. Noc spędzimy w namiotach na wzgórzu w bez prądu, ciepłej wody i zasięgu! Tylko my i przyroda. Zachód słońca, ognisko i przysmaki lokalnej kuchni! 

Dzień 10:
Po śniadaniu zjeżdżamy z gór i przenosimy się w najgorętsze miejsce Sri Lanki – Udawalawe lub podobny. Jeszcze tego samego dnia udamy się Jeepami na Safari aby podglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku m.in. słonie, bawoły, krokodyle, warany, sarny, szakale, małpy oraz wiele gatunków ptaków t.j. pawie, orły, dzioborożce, dławigady indyjskie. Wieczorem wspólna obiadokolacja.

Dzień 11:
Po śniadaniu wykwaterowanie. Jedziemy w zupełnie inny krajobrazowo teren. W miejsce, gdzie wilgotność znacznie wzrasta, a roślinność bujnie rośnie. Dzień relaksu w pięknych okolicznościach przyrody lasu deszczowego, noc w domkach przy lesie deszczowym. 

Dzień 12:
Z samego rana udamy się na pieszą wycieczkę po wspaniałym rezerwacie Sinharaja. To ostatni las deszczowy na Sri Lance. Występują tam endemiczne gatunki flory i fauny. Na końcu wędrówki kąpiel w orzeźwiającej górskiej rzece pod wodospadem. Po zakończonej wycieczce, wsiadamy do busa i jedziemy nad Ocean do miejscowości Tangalle! Zameldujemy się w domkach/pokojach w odległości 12 minut piechotą na plażę.

Dzień 13:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, Surfing, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 14:
Czas wolny, relaks na najpiękniejszych plażach na Sri Lance lub przy basenie, wycieczki fakultatywne m.in. do Mirissy na punkt widokowy Coconut Tree Hill, Surfing, podziwianie wielorybów i inne. 

Dzień 15:
Czas wolny, przejazd do miejscowości w pobliżu lotniska.

Dzień 16:
Żegnaj Sri Lanko! Powrót do kraju.

Interaktywna mapa wyprawy Odlotowych:

 

Transport na Sri Lance

Podróżujemy wygodnym, klimatyzowanym, wynajętym busem z bardzo dobrym kierowcą i naszym zaprzyjaźnionym przewodnikiem. Korzystamy również z lokalnych środków transportu. Pociągi, tuktuki, taksówki. Dla spragnionych wrażeń, możliwa przejażdżka lokalnym autobusem.

Noclegi

Na naszej wyprawie kładziemy nacisk na ciekawe, nietuzinkowe miejsca noclegowe. Często na uboczu, z dala od hałaśliwych dróg, bliżej przyrody. Nocleg w klimatycznych domkach w lesie deszczowym, przy jeziorze. Znajdą się Guesthousy czy pokoje przy Lankijskich rodzinach (Home Stay). Gdzie to możliwe wybieramy noclegi z dostępnym basenem. Jak ognia unikamy dużych ośrodków wypoczynkowych.

Wyżywienie 

Śniadania i dwa obiady u lankijskiej rodziny są zawarte są w cenie wyprawy. Dodatkowo Pozostałe posiłki jemy różnych sprawdzonych lokalnych barach, restauracjach, czasem razem sprawdzamy nowe miejsca. W zależności od lokalizacji możemy również zamówić smaczną rybę czy lankijski obiad w miejscu w którym nocujemy.

Covid, zasady wyjazdu
Wszystkie ograniczenia wjazdowe zostały zniesione w grudniu 2022r.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczani są w TU Europa – Travel World VIP

 • Koszty leczenia KL – 100.000 EUR
 • Koszty Ratownictwa – 7.000 EUR
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 10.000 EUR
 • Bagaż Podróży – 1000 EUR
 • Ubezpieczenie turystyczne obejmujące Covid-19

Cena wyprawy:

10.02 – 25.02.2024 ferie małopolska – ostatnie 3 miejsca! 

Dorośli: 6900 zł + bilet lotniczy (najniższa cena przez ostatnie 30 dni – 5900 zł)
Dzieci do 10 roku życia: 5900 zł + bilet lotniczy (najniższa cena przez ostatnie 30 dni – 4900 zł)

Cena zawiera:

 • Unikatowe miejsca noclegowe podczas całego pobytu: w domkach/pokojach przy lesie deszczowym, pensjonatach i u Lankijskich rodzin
 • Śniadania
 • Obiad i kolacja z ogniskiem przy noclegu w namiotach
 • Dwa obiady u lankijskiej rodziny
 • Transport podczas całej wyprawy: większość przejazdów w klimatyzowanym minibusie i pociągiem.
 • Ubezpiecznie KL i NNW
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika/kierowcy
 • Opiekę lidera z Odlotowi.pl
 • Anglojęzycznych przewodników po obiektach historycznych
 • Atrakcje: Nine Arch Bridge, wejście na Little Adam’s Peak, Ravana Falls oraz przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na Świecie.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych maksymalnie 3700 zł
 • biletów wstępu do atrakcji (Sigiriya, Sinharaja, Złota Świątynia, Świątynia Zęba w Kandy, Polonnaruwa, Safari, Singharaya) i napiwki napiwków dla przewodników i kierowcy w sumie 250$
 • Wizy 50$, dzieci do 12 roku życia zwolnione są z opłaty wizowej
 • Pozostałego wyżywienia – ok. 200 $ na cały wyjazd
 • Wydatków własnych

Minimalna ilość osób to 8 (max. 16 osób).

Bilety lotnicze 

Możesz kupić bilety samodzielnie lub zlecić to nam. Po konsultacji z nam możesz możesz dolecieć do nas z dowolnego miejsca na świecie. Na trasie operują takie linie jak Qatar Airways, Emirates, Fly Dubai i wiele innych.

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilku osobowych.

Zasady płatności:

1 rata: 1000 zł – opłata rezerwacyjna płatna przy rezerwacji
2 rata: pozostała kwota płatna 30 dni przed wylotem

Zgłoszenia, zapytania:

wypełnij zgłoszenie na wyprawę
biuro@odlotowi.pl lub dzwoń tel. 570 660 620

Dlaczego z nami? 

 • Jesteśmy laureatem GOLD Orłów Turystyki w latach 2018 – 2022 – nagroda ta przyznawana jest za opinie osób podróżujących z nami
 • Kameralne grupy, wesoła atmosfera!
 • Podróż całej grupy jednym busem
 • Autorskie programy, niezwykłe noclegi
 • Zdjęcia zamieszczone w ofercie są tylko z naszych wypraw
 • Ubezpieczenie (wariant VIP)

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia na stronie są naszego autorstwa © ?

error: Content is protected !!