Terminy wyprawy:
1-15.03.2024 r. – ostatnie dwa wolne miejsca! 

➡ wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę przygodową połączoną z wypoczynkiem nad wodami Morza Karaibskiego. Odwiedzimy małe, kolorowe miasteczka z autentyczną meksykańską kuchnią. Po zdobyciu starożytnych piramid Majów, odpoczniemy pływając w tajemniczych cenotach i lazurowych wodach laguny Bacalar. Przemierzymy meksykańską dżunglę w stanie Chiapas i schłodzimy się w kaskadach Roberto Barrios. Rozgrzewać nas będzie meksykańskie słońce, mezcal i ostre papryczki!  

 

W programie:

Dzień 1:
Wylot z Polski. W zależności od lini lotniczych możliwe przesiadki w Stambule lub miastach Europejskich.

Dzień 2:
Przylot do Cancun. Przejazd do miejscowości Valladolid i zakwaterowanie. Wieczorem odpoczynek przy basenie i wyjście na kolację do pobliskiego, lokalnego baru! Valladolid to urocze miasto położone na półwyspie Jukatan zostało założone w XVI wieku przez Hiszpanów i zachowało wiele zabytków architektury kolonialnej. Miasto jest także ważnym centrum handlowym i rolniczym.

Dzień 3:
Dzień na aklimatyzację. Po tradycyjnym meksykańskim śniadaniu odwiedzimy „must see” Jukatanu – Cenoty, czyli swego rodzaju studnie wapienne wypełnione krystalicznie czystą wodą, które Majowie uważali za święte.
To idealne miejsce do pływania i snorkelingu! Wieczorem nieśpiesznie pospacerujemy uliczkami miasteczka Valladolid.  

Dzień 4:
Przemierzając półwysep Jukatan odwiedzimy lagunę Las Coloradas, która znana jest z różowej wody spowodowanej obecnością mikroalgi Dunaliella Salina. Następnie przepłyniemy się po Rezerwacie Rio Lagartos, który  jest domem wielu gatunków zwierząt, w tym krokodyli, flamingów, szopów praczy, żółwi i ptaków wodnych. Dzień zakończymy kolacją w Valladolid. 

Dzień 5:
Chichen Itza – Prekolumbijskie miasto Majów, a także jeden z 7 Nowych Cudów Świata. To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Meksyku. Zobaczymy piramidy Kukulkan, El Castillo, a także inne pozostałości po starożytnym mieście Majów. Po południu ruszamy do Izamal, zwanego „Żółtym Miastem”. Miasto jest znane z żółtych fasad domów i kościołów. Tam kontynuujemy poznawanie prawdziwego meksykańskiego świata oddalonego od komercyjnych kurortów. Wieczorem pospacerujemy po uroczych uliczkach Izamal i podziwiamy kolonialną architekturę miasta.

Dzień 6:
Merida, stolica Jukatanu, kolebka cywilizacji Majów i nasz kolejny przystanek podczas wyprawy. Zwiedzimy Stare Miasto, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy Palacio de Gobierno del Estado de Yucatan, czyli jeden z najważniejszych zabytków architektury kolonialnej w Meridzie w którym mieści się muzeum poświęcone historii Jukatanu, a także Museo Casa Montejo. Po południu w kantynie poczujemy lokalny klimat – chłodne napoje 😉 , botanas (tradycyjne przekąski) i muzyka na żywo!

Dzień 7:
Zmierzamy w stronę Palenque i dżungli zielonego stanu Chiapas. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta Majów, w tym Świątyni Inskrypcji, Świątyni Słońca i Świątyni Księżyca. Zachód słońca zobaczymy ze szczytu jednej z piramid starożytnego miasta Majów.

Dzień 8:
Tropikalny, wilgotny klimat sprzyja poszukiwaniu ochłody. W kaskadach wodospadu Roberto Barrios poczujemy przyjemne odświeżenie! Wieczorem wyjście na dobry street food! Spróbujemy różnych przysmaków, takich jak tacos, enchiladas, quesadillas i burritos.

Dzień 9:
Kolejny etap naszej podróży to Bacalar. Spacer po starej części miasta i podziwianie kolorowych murali, które zostały namalowane przez lokalnych artystów. Zwiedzanie okolicy fortu San Felipe de Bacalar, który został zbudowany w XVII wieku w celu ochrony miasta przed atakami piratów. Następnie zjemy kolację w jednej z wielu przyjemnych restauracji serwujących tradycyjną kuchnię meksykańską.

Dzień 10:
Niebo! Laguna 7 kolorów – postaramy się odnaleźć każdy z nich 🙂 Rano czas wolny – do dyspozycji mamy kajaki . Po południu czeka nas jedna z ciekawszych atrakcji laguny Bacalar, rejs łodzią. Podczas rejsu można podziwiać różnorodne kolory wody, od turkusowego po błękitny. Miejsce zyskało popularność ze względu na piękne krajobrazy i krystalicznie czystą wodę. Poznamy też znacznie określenia „majańskie spa”.

Dzień 11:
Relaks w niezwykłym miejscu, swobodny spływ „lazurową rzeką” Los Rapidos. Po południu zmierzamy w kierunku wyspy Holbox. Po drodze obiad w Tulum. Wieczorem meldujemy się na wyspie.

Dzień 12-13*:
Morze Karaibskie, rajska plaża, kolorowe drinki – plażowanie i chillout 🙂

Dzień 14:
Po śniadaniu ruszamy w stronę lotniska. Żegnaj Meksyku! Powrót do kraju.

*W przypadku porannego lotu z Meksyku, ostatnia noc w Cancun.


Transport w Meksyku

Podróżujemy wygodnym i klimatyzowanym minibusem, z bardzo dobrym lokalnym kierowcą i anglojęzycznym przewodnikiem.

Ubezpiecznie

Wszyscy Uczestnicy ubezpieczeni są w TU Europa – wariant Travel World VIP!

 • Koszty leczenia KL – 100.000 EUR
 • Koszty Ratownictwa – 7.000 EUR
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 10.000 EUR
 • Bagaż Podróży – 1000 EUR
 • Odpowiedzialność Cywilna – 100.000 EUR

Cena zawiera:

 • unikatowe miejsca noclegowe podczas całego pobytu: w Willi, w domkach/pokojach przy dżungli, pensjonatach, guesthouse’ach
 • śniadania
 • transport podczas całej wyprawy: klimatyzowany minibus
 • opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika i kierowcy
 • opiekę doświadczonego polskiego Lidera z Odlotowi.pl (Łukasz)
 • bogaty, autorski program wyprawy
 • wypożyczenie kajaków w Bacalar
 • wstęp w rejon wodospadów Roberto Barrios
 • prom na wyspę Holbox
 • ubezpiecznie KL i NNW w wariancie VIP
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych
 • biletów wstępu do cenot, stref archeologicznych, rezerwatów i wycieczek – ok. 200 $
 • wyżywienia i napojów (poza śniadaniami, ceny podobne do polskich)
 • wycieczek fakultatywnych np. nurkowania
 • napiwków dla przewodników, kierowcy 50 $

Minimalna ilość osób to 10 (max. 15 osób).

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilkuosobowych. Czasem mogą się trafić łóżka podwójne.

Cena i zasady płatności:
7290 zł + bilet lotniczy – ostatnie dwa wolne miejsca! 

1 rata: 1000 zł – opłata rezerwacyjna płatna przy rezerwacji
2 rata: Pozostała kwota płatna 30 dni przed wylotem

Bilety lotnicze
Cena biletów lotniczych od 3500-4500 zł. (Mamy rezerwacje Turkish Airlines z przesiadką w Stambule za 3390 zł, jeśli do 26.10 zbierze się pełna grupa to lecimy w tej cenie!).

Zgłoszenia, zapytania:

➡ wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Dlaczego z nami? 

 • Jesteśmy laureatem GOLD Orłów Turystyki w latach 2018 – 2022 – nagroda ta przyznawana jest za opinie osób podróżujących z nami
 • Kameralne grupy, wesoła atmosfera!
 • Podróż całej grupy jednym busem
 • Autorskie programy, niezwykłe noclegi
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy (wariant VIP)

Galeria zdjęć

error: Content is protected !!