.

Termin wyprawy: 18-25.02.2020 r. (powrót 26.02 ok. 1:30 rano)

Stopień trudności: łatwy. Zalecany wiek minimalny 16 lat. 

Intensywny „Road trip” po Islandii

Kilkudniowy intensywny „Road trip” po Islandii. Samochodowa wyprawa po dzikiej i niezdobytej krainie.

Zobaczymy piękne wodospady, będziemy rozkoszować się nieskażoną przyrodą, wymoczymy się w gorących źródłach. Nasycać się będziemy niesamowitymi widokami pięknej zielonej czerwcowej scenerii, a jeśli będziemy mieli szczęście to zobaczymy maskonury!

Dzień 1

Przylot do Keflaviku na Islandii. Prosto z lotniska pojedziemy na jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc ze zdjęć Islandii – Blue Lagoon! Gorąca laguna osiąga temperaturę bliską 40’C.
Przejazd do  miejscowości Hraunmörk, gdzie zamieszkamy w malowniczo położonych domkach.

Dzień 2

Przed nami dzień pełen wrażeń! Zobaczymy dwa majestatyczne wodospady Seljalandsfoss oraz Skógafoss. Będziemy podziwiać niezwykłe formacje skalne na cyplu Dyrhólaey, a jeśli dopisze nam szczęście to spotkamy maskonury, które szczególnie upodobały sobie to miejsce. 

Dzień 3

Ruszamy na gejzery! Oprócz „tryskających” gorących źródeł zobaczymy potężny wodospad Gulfoss, a także jezioro wulkaniczne (Kerid Creter) położone wewnątrz wulkanu Grímsnes. Dzień zakończymy relaksującą kąpielą w secret lagoon.

Dzień 4

Dziś dzień trekkingowy. Wczesnym rankiem wyruszymy w stronę pięknego kanionu Fjadrargljufur. Widok z góry na kanion i rzekę Fjaora wijącą się w dole kanionu zapiera dech w piersiach. Kolory i widoki niepowtarzalne! Następnie udamy się w kierunku rozbitego wraku samolotu DC-3, który w 1973 roku musiał awaryjnie lądować na wybrzeżu Islandii. 

Dzień 5

Ostatni dzień na wyspie. Kierujemy się w stronę Reykjaviku, ale to nie koniec wrażeń. Przed nami podróż przez Park Narodowy Þingvellir. Miejsce wyjątkowe, gdzie stykają się ze sobą płyty tektoniczne: euroazjatycka i północnoamerykańska. Park w 2004 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem na mapie naszej wyprawy będzie Reykjavik, zwiedzimy jego większe atrakcje, a następnie udamy się na lotnisko. Wylot z Keflaviku 18:00

Dzień 6

Przylot do Katowic 01:00

Koszt wyprawy:
2900 zł + bilety lotnicze (400 – 900 zł)

Cena podobnej 5 dniowej wyprawy – biurze x – 6 150 zł a 7 dniowa w biurze y – 7 390 zł

Cena zawiera:

  • Noclegi podczas całego pobytu w domkach (pokoje 2, 3, 4-osobowe, wieloosobowe )

Cena nie zawiera:

    • biletu wstępu do Blue Lagoon
    • biletu wstępu do Secret Lagoon – 2800 ISK
  • wyżywienia, poza śniadaniami
  • innych atrakcji i pamiątek

Cena przelotów:

Katowice -> Rejkiawik -> Katowice (aktualnie ok. 600 zł)

 

 

error: Content is protected !!