Stopień trudności: łatwy/średni. Zalecany wiek minimalny 12 lat. 

Intensywny „Road trip” po Islandii

Kilkudniowy intensywny „Road trip” po Islandii. Samochodowa wyprawa po dzikiej i niezdobytej krainie.

Zobaczymy piękne wodospady, będziemy rozkoszować się nieskażoną przyrodą, wymoczymy się w gorących źródłach. Nasycać się będziemy niesamowitymi widokami pięknej zielonej letniej scenerii, a jeśli będziemy mieli szczęście to zobaczymy maskonury!

Dzień 1

Przylot do Keflaviku na Islandii. Jedziemy się do naszego odlotowego domku. Po drodze czeka nas piękna trasa wzdłuż oceanu. Na trasie przystanek na zwiedzanie strefy geotermalnej Seltun. Wieczorem zakwaterowanie w domku, aklimatyzacja, integracja.

Dzień 2

Przed nami dzień pełen wrażeń! Zobaczymy trzy majestatyczne wodospady Seljalandsfoss, Gljúfrafoss oraz Skógafoss. Następnie udamy się w kierunku rozbitego wraku samolotu DC-3, który w 1973 roku musiał awaryjnie lądować na wybrzeżu Islandii. Dzień zakończymy kąpielą w ukrytym gorącym źródle

Dzień 3

Ruszamy na gejzery! Oprócz „tryskających” gorących źródeł zobaczymy potężny wodospad Gulfoss, a także jezioro wulkaniczne (Kerid Crater) położone wewnątrz wulkanu Grímsnes. Po południu udamy się na trekking górskim szlakiem – Reykjadalur, czyli w dosłownym tłumaczeniu z języka islandzkiego parującą doliną. Zwieńczeniem wędrówki będzie relaksująca kąpiel w gorącej rzece.

Dzień 4

Wczesnym rankiem wyruszymy w stronę pięknego kanionu Fjadrargljufur. Widok z góry na kanion i rzekę Fjaora wijącą się w dole kanionu zapiera dech w piersiach. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie największy lodowiec na Islandii – Vatnajökull oraz jezioro Jökulsárlón. Jeśli dopisze nam szczęście mamy szanse zobaczyć foki, które szczególnie upodobały sobie to miejsce. Zobaczymy diamentową plażę z bryłami lodu wyrzucanymi przez morze, a także czarną plażę Reynisfjara z niezwyklymi formacjami skalnymi. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy niezwykłym kościołku Hofskirkja, z porośniętym trawą dachem!

Dzień 5

Ostatni dzień na wyspie. Ruszamy do Reykjaviku. Przejdziemy się główną uliczką prowadzącą do kościoła Hallgrímskirkja, zobaczymy futurystyczną salę koncertową Harpa, a także rzeźbę Sólfar. Ostatnim punktem na mapie naszej wyprawy będzie kąpiel w Blue Lagoon – jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc ze zdjęć Islandii! Gorąca laguna osiąga temperaturę bliską 40’C.

Zmiana w programie! Trekking w okolice wulkanu Fagradalsfjall. To atrakcja, która pojawiła się 19 marca 2020 r. Od tego czasu lawa wypływa nieprzerwalnie ze szczelin w ziemi, tworząc siatkę ognistych rzek. Do Fagradalsfjall władze ustanowiły dwa spacerowe szlaki. Odległość z Parkingu do wulkanu to ok. 3 km.

Następnie udamy się na lotnisko. Wylot z Keflaviku w godzinach wieczornych.

Dzień 6

Przylot do Polski po północy

Gdzie nocujemy (nasza baza wypadowa):
Na nocleg zawsze wybieramy miejsce niezwykłe. Czasem jest to domek na wzgórzu z panoramicznym widokiem na okolice,  nowoczesna willa położona nad rzeką, czy też kilka wygodnych domków. Wybrane przez nas miejsce znajduje się zawsze w centralnym punkcie w okolicach miejscowości Selfoss (na mapie fioletowy domek). Z daleka od gwaru miast i miasteczek, blisko niezwykłej islandzkiej przyrody. Miejscówki są doskonale wyposażone w niezbędne rzeczy. Do naszej dyspozycji pościel, ręczniki, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka gazowa lub elektryczna, sztućce, garnki, zmywarka, czajnik itp.) i grill. Dostęp do sieci WI-FI. Miejsca posiadają wspólną przestrzeń i jadalnię.

Interaktywna mapa wyprawy Odlotowych:

Koszt wyprawy:

Promocja ważna do 1.07.2021!
Cena: 3000 zł 2560 zł! + bilety lotnicze 

Zasady płatności:
1 rata: 650 zł opłata rezerwacyjna płatna po zgłoszeniu
2 rata: 1910 zł płatna 30 dni przed wyprawą

Covid, wjazd do Islandii
Osoby które przeszły Covid lub zaszczepione zwolnione są z kwarantanny. Wystarczy posiadać dokument potwierdzający szczepienie.

Gwarancja 100 % zwrotu
Jeśli nie będzie możliwości realizacji wyprawy, z powodów niezależnych od nas jako organizatora np. wprowadzenie obostrzeń, kwarantanny uniemożliwiającej realizację programu to zaproponujemy inny termin. Jeśli wolisz zwrot, u nas nie ma z tym problemu.

Terminy wypraw
21-25.06.2021 r. brak wolnych miejsc
6-10.09.2021 r. wolne miejsca

wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Nie odpowiadają Ci terminy, wolisz lecieć z innego miasta? Masz grupę conajmniej 5 osobową, napisz lub zadzwoń do nas. Zrobimy wyprawę w Waszym terminie.

Cena zawiera:

   • Noclegi podczas całego pobytu w domkach/domku z kuchnią i łazienką (pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe)
   • Transport podczas wyprawy busem i/lub samochodami.
   • Paliwo na całej trasie oraz opłaty parkingowe
   • Wysokie ubezpieczenie KL i NNW – Wariant VIP
   • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
   • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   • Opiekę organizatorów oraz program wyjazdu
   • Śniadania
   • Jedną obiadokolację  
   • bilet wstępu do Kerid Crater

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych (pomagamy kupić lub robicie to sami) 
 • wyżywienia, poza śniadaniami i obiadokolacją (dwa razy jemy w lokalnych barach/restauracjach i raz wieczorny grill przy domku) – wszystkie posiłki nie powinny przekroczyć 70-90 euro łącznie
 • biletu wstępu do Blue Lagoon lub Secret Lagoon – ok. 82 zł lub 250 zł

Szczegóły lotów i bilety lotnicze:
Wylot z Katowic do Islandii 6.09.2021 o godz. 17:20
Lot powrotny, lądowanie w Katowicach 11.09.2021 o godz. 1:55 

Ceny w najwyższym sezonie 600-1200 zł. (czerwiec-sierpień).

Ważne!
Minimalna ilość osób to 5 osób (max. 12 osób).
Bilety lotnicze kupujemy po zgłoszeniu minimalnej ilości osób. Bezpośrednio przed kupnem biletów dzwonimy do Was i informujemy o aktualnych cenach lotów.

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilkuosobowych. Czasem mogą się trafić łóżka dwuosobowe.

 

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia w galerii z czerwcowych wypraw są naszego autorstwa © odlotowi.pl ?

Film z Wulkanu zamieszczamy dzięki uprzejmości naszego Islandzkiego kolegi Dawida!