Stopień trudności: łatwy. Zalecany wiek minimalny 5 lat. 

Termin wyprawy: 24-28.08.2020 r. (powrót 30.08 rano) wypełnij zgłoszenie na wyprawę < mamy kilka ostatnich miejsc!

 

Intensywny „Road trip” po Islandii

Kilkudniowy intensywny „Road trip” po Islandii. Samochodowa wyprawa po dzikiej i niezdobytej krainie.

Zobaczymy piękne wodospady, będziemy rozkoszować się nieskażoną przyrodą, wymoczymy się w gorących źródłach. Nasycać się będziemy niesamowitymi widokami pięknej zielonej letniej scenerii, a jeśli będziemy mieli szczęście to zobaczymy maskonury!

Dzień 1

Przylot do Keflaviku na Islandii. Prosto z lotniska pojedziemy na jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc ze zdjęć Islandii – Blue Lagoon! Gorąca laguna osiąga temperaturę bliską 40’C.
Wieczorem zakwaterowanie w pokojach.

Dzień 2

Przed nami dzień pełen wrażeń! Zobaczymy dwa majestatyczne wodospady Seljalandsfoss oraz Skógafoss. Następnie udamy się w kierunku rozbitego wraku samolotu DC-3, który w 1973 roku musiał awaryjnie lądować na wybrzeżu Islandii. Dzień zakończymy kąpielą w ukrytym gorącym źródle

Dzień 3

Ruszamy na gejzery! Oprócz „tryskających” gorących źródeł zobaczymy potężny wodospad Gulfoss, a także jezioro wulkaniczne (Kerid Crater) położone wewnątrz wulkanu Grímsnes. Po południu udamy się na trekking górskim szlakiem, wzdłuż Reykjadalur, czyli w dosłownym tłumaczeniu z języka islandzkiego parującej doliny. Zwieńczeniem wędrówki będzie relaksująca kąpiel w gorącej rzece.

Dzień 4

Wczesnym rankiem wyruszymy w stronę pięknego kanionu Fjadrargljufur. Widok z góry na kanion i rzekę Fjaora wijącą się w dole kanionu zapiera dech w piersiach. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie największy lodowiec na Islandii – Vatnajökull oraz jezioro Jökulsárlón. Jeśli dopiesze nam szczęście mamy szanse zobaczyć foki, które szczególnie upodobały sobie to miejsce. Zobaczymy diamentową plażę z wielkimi bryłami lodu wyrzucanymi przez morze, a także czarną plażę Reynisfjara z niezwyklymi formacjami skalnymi.

Dzień 5

Ostatni dzień na wyspie. Powoli kierujemy się w stronę Reykjaviku, ale to nie koniec naszej wyprawy. Przed nami podróż przez Park Narodowy Þingvellir. Miejsce wyjątkowe, gdzie stykają się ze sobą płyty tektoniczne: euroazjatycka i północnoamerykańska. Park w 2004 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem na mapie naszej wyprawy będzie Reykjavik, przejdziemy się główną uliczką prowadzącą do kościoła Hallgrímskirkja, zobaczymy futurystyczną salę koncertową Harpa, a także rzeźbę Sólfar. Następnie udamy się na lotnisko. Wylot z Keflaviku w godzinach wieczornych.

Dzień 6

Przylot do Polski po północy

Interaktywna mapa wyprawy:

Koszt wyprawy:
3000 zł Last minute: 2550 zł! + bilety lotnicze, cena od 500 do 1200 zł 

Szczegóły lotów:

Termin wyprawy
Wylot z Katowic na Islandię 24.08 godz. 17:20 – Wizz Air
Wylot do Katowic 28.08 o godz. 20:20 – Wizz Air

Cena zawiera:

   • Noclegi podczas całego pobytu w domkach/domku z  kuchnią i łazienką (pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe)
   • Transport podczas wyprawy busem lub SUV.
   • Paliwo na całej trasie oraz opłaty parkingowe
   • Ubezpieczenie KL i NNW
   • Obowiązkowa składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   • Opiekę organizatorów oraz program wyjazdu
   • Śniadania i obiadokolacja jednodaniowa przygotowana wspólnie. 
   • Kosztu badania na Covid-19. ok. 256 zł.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych 
 • wyżywienia, poza śniadaniami i obiadokolacją (dwa razy jemy w lokalnych barach/restauracjach i raz wieczorny grill przy domku). 
 • biletu wstępu do Blue Lagoon – ok. 172 zł
 • biletu wstępu do Kerid Crater – ok. 10 zł
 • innych atrakcji i pamiątek

Ważne!
Minimalna ilość osób to 4 (max. 12 osób).
Bilety lotnicze kupujemy po zgłoszeniu minimalnej ilości osób. Bezpośrednio przed kupnem biletów dzwonimy do Was i informujemy o aktualnych cenach lotów. Jeśli jesteś singlem to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilku osobowych. Czasem mogą się trafić łóżka dwuosobowe.

Zasady płatności:
1 rata: 650 zł opłata rezerwacyjna płatna po zgłoszeniu
2 rata: 1900 zł płatna 30 dni przed wylotem

wypełnij zgłoszenie na wyprawę < mamy kilka ostatnich miejsc!

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia w galerii są naszego autorstwa © odlotowi.pl ?