Stopień trudności: łatwy/średni. Zalecany wiek minimalny 10 lat. 

„Road trip” po Islandii

Kilkudniowy „Road trip” po Islandii czyli samochodowa wyprawa po dzikiej i niezdobytej krainie.

Zobaczymy piękne wodospady, będziemy rozkoszować się nieskażoną przyrodą, wymoczymy się w gorących źródłach. Nasycać się będziemy niesamowitymi widokami pięknej zielonej letniej scenerii, a jeśli będziemy mieli szczęście to zobaczymy maskonury! 

Dzień 1

Przylot do Keflaviku na Islandii. Nie tracimy czasu! Pierwszym punktem na mapie naszej wyprawy będą kąpiele w Blue Lagoon – jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc ze zdjęć Islandii! Gorąca laguna osiąga temperaturę bliską 37-40’C.

W lipcu i sierpniu dodatkowe atrakcje niespodzianki ze względu na wczesny przylot do Islandii.

Jedziemy się do naszego odlotowego domku. Po drodze czeka nas piękna trasa wzdłuż oceanu. Na trasie przystanek na zwiedzanie strefy geotermalnej Seltun. Późnym wieczorem zakwaterowanie w domku, aklimatyzacja, integracja.

Dzień 2

Przed nami dzień pełen wrażeń! Zobaczymy trzy majestatyczne wodospady Seljalandsfoss, Gljúfrafoss oraz Skógafoss. Następnie udamy się w kierunku rozbitego wraku samolotu DC-3, który w 1973 roku musiał awaryjnie lądować na wybrzeżu Islandii. Dzień zakończymy kąpielą w ukrytym gorącym źródle

Dzień 3

Ruszamy na gejzery! Oprócz „tryskających” gorących źródeł zobaczymy potężny wodospad Gulfoss, a także jezioro wulkaniczne (Kerid Crater) położone wewnątrz wulkanu Grímsnes. Po południu udamy się na trekking górskim szlakiem – Reykjadalur, czyli w dosłownym tłumaczeniu z języka islandzkiego parującą doliną. Zwieńczeniem wędrówki będzie relaksująca kąpiel w gorącej rzece.

Dzień 4

Wczesnym rankiem wyruszymy w stronę pięknego kanionu Fjadrargljufur. Widok z góry na kanion i rzekę Fjaora wijącą się w dole kanionu zapiera dech w piersiach. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie największy lodowiec na Islandii – Vatnajökull oraz jezioro Jökulsárlón. Jeśli dopisze nam szczęście mamy szanse zobaczyć foki, które szczególnie upodobały sobie to miejsce. Zobaczymy diamentową plażę z bryłami lodu wyrzucanymi przez morze, a także czarną plażę Reynisfjara z niezwykłymi formacjami skalnymi. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy niezwykłym kościołku Hofskirkja, z porośniętym trawą dachem!

Dzień 5

Ostatni dzień na wyspie. Ruszamy do Reykjaviku. Przejdziemy się główną uliczką prowadzącą do kościoła Hallgrímskirkja, zobaczymy futurystyczną salę koncertową Harpa, a także rzeźbę Sólfar.

Zmiana w programie! Trekking w okolice wulkanu Fagradalsfjall. To atrakcja, która pojawiła się 19 marca 2020 r. Od tego czasu lawa wypływa nieprzerwalnie ze szczelin w ziemi, tworząc siatkę ognistych rzek. Do Fagradalsfjall władze ustanowiły dwa spacerowe szlaki. Odległość z Parkingu do wulkanu to ok. 3 km.

Po wrażeniach z wulkanu, posilimy się w małej miejscowości Grindavík. Następnie udamy się na lotnisko.  Wylot z Keflaviku w godzinach wieczornych.

Dzień 6

Przylot do Polski po północy

Gdzie nocujemy (nasza baza wypadowa):
Na nocleg zawsze wybieramy miejsce niezwykłe. Czasem jest to domek na wzgórzu z panoramicznym widokiem na okolice,  nowoczesna willa położona nad rzeką, czy też kilka wygodnych domków. Wybrane przez nas miejsce znajduje się zawsze w centralnym punkcie w okolicach miejscowości Selfoss (na mapie fioletowy domek). Z daleka od gwaru miast i miasteczek, blisko niezwykłej islandzkiej przyrody. Miejscówki są doskonale wyposażone w niezbędne rzeczy. Do naszej dyspozycji pościel, ręczniki, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka gazowa lub elektryczna, sztućce, garnki, zmywarka, czajnik itp.) i grill. Dostęp do sieci WI-FI. Miejsca posiadają wspólną przestrzeń i jadalnię.

Interaktywna mapa wyprawy Odlotowych:

Terminy i koszt wyprawy:

Last minute!
6-10.09.2021 r. ostatnie wolne miejsce
Cena: 3000 zł 2590 zł! + bilety lotnicze (wylot z Katowic)

First minute!
6-10.06.2022 r. wolne miejsca
Cena: 3200 zł 2790 zł! + bilety lotnicze (wylot z Katowic)

20-24.06.2022 r. wolne miejsca
Cena: 3200 zł 2790 zł! + bilety lotnicze (wylot z Katowic)

6-10.07.2022 r. wolne miejsca
Cena: 3600 zł 3100 zł! + bilety lotnicze (wylot z Krakowa)

Zasady płatności:
1 rata: 650 zł opłata rezerwacyjna płatna po zgłoszeniu
2 rata: pozostała kwota płatna 30 dni przed wyprawą

Lot z Katowic
Wylot pierwszego dnia do Islandii o godz. 17:50
Wieczorny lot powrotny, lądowanie w Polsce szóstego dnia o godz. 2:45 

Lot z Krakowa
Poranny wylot pierwszego dnia do Islandii o godz. 7:10
Lot powrotny, lądowanie w Polsce piątego dnia o godz. 23:20 

Covid, wjazd do Islandii (dane z 26.07.2021) 
Osoby które przeszły Covid lub zaszczepione zwolnione są z kwarantanny. Wystarczy posiadać Unijny Certyfikat Covidowy, wydrukowany lub w telefonie. W Polsce przed wylotem musimy wykonać test antygenowy (ok. 95 zł). Po powrocie do kraju nie obowiązuje nas kwarantanna.

Gwarancja 100 % zwrotu
Jeśli nie będzie możliwości realizacji wyprawy, z powodów niezależnych od nas jako organizatora np. wprowadzenie obostrzeń, kwarantanny uniemożliwiającej realizację programu to zaproponujemy inny termin. Jeśli wolisz zwrot, u nas nie ma z tym problemu.

Ceny w najwyższym sezonie ok. 600-1200 zł. (czerwiec-wrzesień). Ceny orientacyjne z dużym bagażem podręcznym w cenie.

 

wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Nie odpowiadają Ci terminy, wolisz lecieć z innego miasta? Masz grupę conajmniej 5 osobową, napisz lub zadzwoń do nas. Zrealizujemy wyprawę w Waszym terminie.

Cena zawiera:

   • Noclegi podczas całego pobytu w domkach/domku z kuchnią i łazienką (pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe)
   • Transport podczas wyprawy busem i/lub samochodami.
   • Paliwo na całej trasie oraz opłaty parkingowe
   • Wysokie ubezpieczenie KL i NNW – Wariant VIP
   • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
   • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   • Opiekę organizatorów oraz program wyjazdu
   • Śniadania
   • Jedną obiadokolację  
   • bilet wstępu do Kerid Crater
   • bilet wstępu do ukrytego gorącego źrodła 

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych (pomagamy kupić lub robicie to sami) 
 • wyżywienia, poza śniadaniami i obiadokolacją (dwa razy jemy w lokalnych barach/restauracjach i raz wieczorny grill przy domku) – wszystkie posiłki nie powinny przekroczyć 70-90 euro łącznie
 • biletu wstępu do Blue Lagoon – ok. 45 euro.

Ważne!
Minimalna ilość osób to 5 osób (max. 12 osób).
Bilety lotnicze kupujemy po zgłoszeniu minimalnej ilości osób. Bezpośrednio przed kupnem biletów dzwonimy do Was i informujemy o aktualnych cenach lotów.

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilkuosobowych. Czasem mogą się trafić łóżka dwuosobowe.

 

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia w galerii z czerwcowych wypraw są naszego autorstwa © odlotowi.pl ?

Film z Wulkanu zamieszczamy dzięki uprzejmości naszego Islandzkiego kolegi Dawida!