Stopień trudności: łatwy/średni. Zalecany wiek minimalny 10 lat. 

Termin wyprawy: 5-9.01.2022 r. – wypełnij zgłoszenie na wyprawę

 

Zimowy „Road trip” po Islandii

Kilkudniowy „Road trip” po Islandii. Samochodowa wyprawa po dzikiej i niezdobytej krainie.

Zobaczymy piękne wodospady, będziemy rozkoszować się nieskażoną przyrodą, wymoczymy się w gorących źródłach. Nasycać się będziemy niesamowitymi widokami, doświadczymy czterech pór roku, wyruszymy na trekking po lodowcu, a jeśli będziemy mieli szczęście zobaczymy zorzę polarną!  

Dzień 1

Przylot do Keflaviku na Islandii. Jedziemy się do naszego odlotowego domku. Po drodze czeka nas piękna trasa wzdłuż oceanu. Na trasie przystanek na zwiedzanie strefy geotermalnej Seltun. Wieczorem zakwaterowanie w domku, aklimatyzacja, integracja.

Dzień 2

Przed nami dzień pełen wrażeń! Zobaczymy trzy majestatyczne wodospady Seljalandsfoss, Gljúfrafoss oraz Skógafoss. Następnie udamy się w kierunku rozbitego wraku samolotu DC-3, który w 1973 roku musiał awaryjnie lądować na wybrzeżu Islandii. Dzień zakończymy kąpielą w ukrytym gorącym źródle

Dzień 3

Ruszamy na gejzery! Oprócz „tryskających” gorących źródeł zobaczymy potężny wodospad Gulfoss, a także jezioro wulkaniczne (Kerid Crater) położone wewnątrz wulkanu Grímsnes. Po południu udamy się na trekking górskim szlakiem – Reykjadalur, czyli w dosłownym tłumaczeniu z języka islandzkiego parującą doliną. Zwieńczeniem wędrówki będzie relaksująca kąpiel w gorącej rzece.

 

Dzień 4

Wczesnym rankiem wyruszymy w stronę lodowca Solheimajokull. Ten niezwykły lodowiec znajduje się pomiędzy wulkanami Katla i Eyjafjallajökull – którego aktywność w 2010 roku sparaliżowała ruch lotniczy w Europie. Razem z lokalnym przewodnikiem wyruszymy na trekking po lodowcu* i dowiemy więcej o tej niezwykłej masie lodu. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie czarna plaża Reynisfjara z niezwykłymi formacjami skalnymi. Po powrocie do domku, relaks w gorącej wodzie w przydomowym “hot tub” i obserwacja nieba.

* trekking o łatwym/umiarkowanych stopniu trudności, ok. 3 h. nie wymagający wcześniejszego doświadczenia. Będziemy pod opieką certyfikowanego i doświadczonego przewodnika. Zostaniemy wyposażeni niezbędny ekwipunek.

Dzień 5

Ostatni dzień na wyspie. Powoli kierujemy się w stronę Reykjaviku, ale to nie koniec naszej wyprawy. Przed nami podróż przez Park Narodowy Þingvellir. Miejsce wyjątkowe, gdzie stykają się ze sobą płyty tektoniczne: euroazjatycka i północnoamerykańska. Park w 2004 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem na mapie naszej wyprawy będzie Reykjavik. Przejdziemy się główną uliczką prowadzącą do kościoła Hallgrímskirkja, zobaczymy futurystyczną salę koncertową Harpa, a także rzeźbę Sólfar. Następnie udamy się na lotnisko. Wylot z Keflaviku w godzinach wieczornych. Wylot z Keflaviku w godzinach wieczornych.

Dzień 6

Przylot do Polski po północy

Gdzie nocujemy (nasza baza wypadowa):
Na nocleg zawsze wybieramy miejsce niezwykłe. Czasem jest to domek na wzgórzu z panoramicznym widokiem na okolice albo nowoczesna willa położona nad rzeką, czy też kilka domków. Wszystkie  w doskonałej lokalizacji w okolicach miejscowości Selfoss, z daleka od gwaru miast i miasteczek, blisko niezwykłej islandzkiej przyrody. Wszystkie miejscówki doskonale wyposażone w niezbędne rzeczy. Do naszej dyspozycji pościel, ręczniki, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka gazowa lub elektryczna, sztućce, garnki, zmywarka, czajnik itp.) i grill. Dostęp do sieci WI-FI. Miejsca posiadają wspólną przestrzeń i jadalnię.

Interaktywna mapa wyprawy Odlotowych:

Koszt wyprawy:

Cena: 3100 zł 2690 zł! + bilety lotnicze, cena od 150 do 500 zł 

Termin wyprawy: 5-9.1.2021 r. – wypełnij zgłoszenie na wyprawę 

Lot z Krakowa
Poranny wylot pierwszego dnia do Islandii o godz. 7:10
Lot powrotny, lądowanie w Polsce piątego dnia o godz. 23:20

Cena zawiera:

   • Noclegi podczas całego pobytu w domkach/domku/willi z kuchnią i łazienką (pokoje 2, 3, 4, 5-osobowe)
   • Transport podczas wyprawy busem i/lub samochodami
   • bilet wstępu do Kerid Crater
   • Paliwo na całej trasie oraz opłaty parkingowe
   • Wysokie ubezpieczenie KL i NNW – Wariant VIP
   • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
   • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   • Śniadania
   • Jedną obiadokolację

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych (pomagamy kupić lub robicie to sami)
 • wyżywienia, poza śniadaniami i obiadokolacją (dwa razy jemy w lokalnych barach/restauracjach i raz wieczorny grill przy domku) – wszystkie posiłki nie powinny przekroczyć 70-90 euro łącznie
 • biletu wstępu do Blue Lagoon – ok. 45 euro
 • Trekking po lodowcu z doświadczonym anglojęzycznym przewodnikiem 75 euro.

Gwarancja 100 % zwrotu
Jeśli nie będzie możliwości realizacji wyprawy, z powodów niezależnych od nas jako organizatora np. wprowadzenie obostrzeń, kwarantanny uniemożliwiającej realizację programu to zaproponujemy inny termin. Jeśli wolisz zwrot, u nas nie ma z tym problemu.

Covid, wjazd do Islandii (dane z 26.07.2021) 
Osoby które przeszły Covid lub  zaszczepione zwolnione są z kwarantanny (minimum 14 dni po ostatniej dawce). Wystarczy posiadać Unijny Certyfikat Covidowy, wydrukowany lub w telefonie. W Polsce przed wylotem musimy wykonać test antygenowy (ok. 95 zł). Po powrocie do kraju nie obowiązuje nas kwarantanna. Więcej informacji www.visit.covid.is

Ważne!
Minimalna ilość osób to 5 osób (max. 12 osób).
Bilety lotnicze kupujemy po zgłoszeniu minimalnej ilości osób. Bezpośrednio przed kupnem biletów dzwonimy do Was i informujemy o aktualnych cenach lotów.

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilkuosobowych. Czasem mogą się trafić łóżka dwuosobowe.

Zasady płatności:
1 rata: 650 zł opłata rezerwacyjna płatna po zgłoszeniu
2 rata: 2010 zł płatna 30 dni przed wylotem

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia w galerii z czerwcowych wypraw są naszego autorstwa © odlotowi.pl ?
* Wyjątek stanowią zdjęcia lodowca, który zobaczymy z Wami po raz pierwszy i zorzy polarnej która w tym okresie występuje bardzo często.