Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę objazdową po zielonej wyspie, połączoną ze zwiedzaniem największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Dubaju.
 

Termin: 5 – 19.10.2024 r. Nowość!

Czy warto jechać na Sri Lankę?

Oczywiście, że TAK! Jeśli kochacie przyrodę, chcecie odnaleźć miejsca, gdzie nie dotarła jeszcze masowa turystyka, jeśli lubicie dobrze i zdrowo zjeść, cenicie szczery uśmiech i przyjaznych ludzi, jeśli chcecie jechać w miejsca, gdzie nasycicie się pięknymi widokami do szaleństwa zielonych wzgórz herbacianych, jeśli nie straszna Wam ekscytująca jazda autobusami, tuk-tukami i koleją, to miejsce dla Was! Jest oczywiście jeszcze 1000 innych powodów, o których przekonacie się sami.

Koniecznie zobaczcie galerię zdjęć i film na dole oferty 🙂

Program wyprawy:

Dzień 1 – Dubaj
Przylot do Dubaju. Całodniowe zwiedzanie Dubaju z polskim przewodnikiem m.in. Pałac Szejka Mohameda, Marina, Souk Madiant Jumeirah, sztuczna wyspa Palm Jumeirah, Burj Al Arab i wyjazd na najwyższy wieżowiec Świata – Burj Khalifa! Wieczorem wylot na Sri Lankę.

Dzień 2 – Negombo
Lądujemy na Sri Lance! Przejazd do miejscowości Negombo, zakwaterowanie – odpoczynek i aklimatyzacja. Po południu rejs kanałami Negombo, podpatrzymy codziennie życie mieszkańców i zobaczymy dziką przyrodę w centrum i na obrzeżach miasta. 

Dzień 3 – Sinharaja
Z samego rana ruszamy na targ rybny. Rozmaitość gatunków ryb i owoców morza przyprawi nas o zawrót głowy. Powrót do naszego Guesthouse. Po śniadaniu wykwaterowanie. Jedziemy w zupełnie inny krajobrazowo teren. W miejsce, gdzie wilgotność znacznie wzrasta, a roślinność bujnie rośnie. Dzień relaksu w pięknych okolicznościach przyrody lasu deszczowego, noc w domkach przy lesie deszczowym.

Dzień 4 – Wellawaya
Z samego rana udamy się na pieszą wycieczkę po wspaniałym rezerwacie Sinharaja. To ostatni las deszczowy na Sri Lance. Występują tam endemiczne gatunki flory i fauny. Na końcu wędrówki kąpiel w orzeźwiającej górskiej rzece pod wodospadem. Po zakończonej wycieczce, wsiadamy do busa i jedziemy w okolice miejscowości Wellawaya. Zakwaterowanie na ekologicznej farmie, przy skraju Parku Narodowego Yala. Jeszcze tego samego dnia udamy się Jeepami na Safari, aby podglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku m.in. słonie, bawoły, krokodyle, warany, sarny, szakale, małpy oraz wiele gatunków ptaków t.j. pawie, orły, dzioborożce, dławigady indyjskie. Wieczorem wspólna obiadokolacja.

Dzień 5 – Wellawaya/Ella
Po śniadaniu czas wolny. Pływanie kajakami po jeziorze, poszukiwanie „krokodyla – rezydenta”, obserwacja dzikich zwierząt, nasycanie się spokojem i odgłosami natury. Wykwaterowanie i przejazd w górskie tereny. Trekking i kąpiel na szczycie wodospadów Diyaluma. Następnie przejazd do miejscowości Ella, gdzie spędzimy kolejne 2 noce. 

Dzień 6 – Ella
Po śniadaniu czekają na nas atrakcje w rejonie Ella. Zobaczymy Nine Arch Bridge, wodospady Ravana, a także wejdziemy na szczyt Małego Adama. Tradycyjny Lankijski obiad który ugotujemy sobie sami! – złożymy wizytę w szkole gotowania.  

Dzień 7 – Ella/Kandy
Po śniadaniu czeka nas podróż pociągiem – trasą kolejową uważaną, za jedną z najpiękniejszych na świecie. Wysiadamy w rejonie najpiękniejszych wzgórz herbacianych – Nuwara Eliya. W fabryce herbaty będziemy mogli śledzić proces przeróbki świeżo zerwanych liści herbaty oraz degustować zaparzony produkt finalny. Zmierzamy w stronę Kandy. Zakwaterowanie w hotelu, wieczorem ruszymy na niezwykłą Ceremonię w Świątyni Zęba Buddy

Dzień 8 – Dambulla/Sigiriya
Po śniadaniu wyruszymy do miejscowości Dambulla. Celem wycieczki jest składająca się z pięciu jaskiń Złota Świątynia. Po zwiedzaniu przejazd do Sigiriya. Zameldowanie u lokalnej rodziny, chwila odpoczynku. Po południu odwiedziny jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Sri Lanki – Lwią Skałę. Po pokonaniu wielu stopni i wdrapaniu się na sam szczyt skały, ujrzymy wspaniałą panoramę okolicy. Lwia skała została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Homestay. Domowa obiadokolacja.

Dzień 9 – Sigiriya
Po śniadaniu wycieczka, która przybliży nam wiejskie życie na Sri Lance m.in. rejs tradycyjną łodzią, jazda powozem, wspólne przygotowanie posiłku w wiejskiej chacie. Po południu wejście na bliźniaczą siostrę lwiej skały – Pidurangala. Po wejściu na szczyt góry przepiękny widok na okolicę i lwią skałę przy zachodzie słońca.

Dzień 10 – Trincomalee
Po śniadaniu żegnamy Indikę i jego rodzinę. Wsiadamy do busa i jedziemy nad Ocean do miejscowości Trincomalee! Czas wolny.

Dzień 11 – Trincomalee
Czas wolny, relaks na plażach Sri Lanki, wycieczki fakultatywne m.in. poszukiwanie wielorybów, snorkeling w rezerwacie Pigeon Island

Dzień 12 – Mihintale
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mihintale. Jednego z najświętszych miejsc Buddyzmu na Sri Lance. Zwiedzanie sanktuarium na wzgórzu. Zakwaterowanie.

Dzień 13 – Anuradhapura
Po śniadaniu ruszamy w stronę Anuradhapury. Intensywne zwiedzanie ruin starożytnego miasta z lokalnym przewodnikiem. Anuradhapura została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Zmierzamy w stronę lotniska. Pożegnalna kolacja przygotowana przez rodzinę naszego przewodnika. Przejazd na lotnisko.

Dzień 14 – Negombo
Żegnaj Sri Lanko! Powrót do kraju.

Interaktywne mapy wyprawy Odlotowych:

     

Transport – Dubaj

Podróżujemy wygodnym i klimatyzowanym, który rano odbiera nas z lotniska, wieczorem odwozi na lotnisko. Podczas zwiedzania miasta towarzyszy nam polska przewodniczka.

Transport – Sri Lanka

Podróżujemy wygodnym i klimatyzowanym busem z bardzo dobrym kierowcą. Podczas wyprawy towarzyszy nam niezawodny lankijski przewodnik. Korzystamy również z lokalnych środków transportu. Pociągi, tuktuki, taksówki. Dla spragnionych wrażeń, możliwa przejażdżka lokalnym autobusem.

Noclegi

Na naszej wyprawie kładziemy nacisk na ciekawe, nietuzinkowe miejsca noclegowe. Często na uboczu, z dala od hałaśliwych dróg, bliżej przyrody. Nocleg w klimatycznych domkach w lesie deszczowym, wśród pól herbacianych, w Guesthouse’ach czy pokojach w domu Lankijskich rodzin (Homestay). Gdzie możliwe wybieramy noclegi z dostępnym basenem. Jak ognia unikamy dużych ośrodków wypoczynkowych.

Wyżywienie 

Śniadania i dwa obiady u lankijskiej rodziny są zawarte są w cenie wyprawy. Dodatkowo Pozostałe posiłki jemy różnych sprawdzonych lokalnych barach, restauracjach, czasem razem sprawdzamy nowe miejsca. W zależności od lokalizacji możemy również zamówić smaczną rybę czy lankijski obiad w miejscu w którym nocujemy.

Covid, zasady wyjazdu

Wszystkie ograniczenia wjazdowe zostały zniesione w grudniu 2022r.

Termin: 5 – 19.10.2024 r. – Nowość

Cena wyprawy (First Minute):
Dorośli: 6200 zł  5900 zł + bilet lotniczy *
Dzieci do 10 roku życia: 5200 zł 4900 zł + bilet lotniczy*

                                         
Zasady płatności:
1 rata: 1500 zł opłata rezerwacyjna płatna po rezerwacji
2 rata: pozostała kwota płatna 29 dni przed wylotem

Cena zawiera:

 • Zwiedzanie Dubaju z polskim przewodnikiem
 • Śniadania
 • Dwa obiady u lankijskiej rodziny
 • Unikatowe miejsca noclegowe podczas całego pobytu: w domkach/pokojach przy lesie deszczowym, pensjonatach i u Lankijskich rodzin
 • Transport podczas całej wyprawy: większość przejazdów w klimatyzowanym minibusie
 • Przejazd jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na Świecie
 • Opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika/kierowcy na Sri Lance
 • Opiekę lidera z Odlotowi.pl
 • Anglojęzycznych przewodników po obiektach historycznych Sri Lanki
 • Atrakcje: Nine Arch Bridge, wejście na Little Adam’s Peak, Ravana Falls, Diyaluma Falls
 • Ubezpiecznie KL i NNW w wariancie VIP
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • Gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych – 3199 zł
 • Biletów wstępu do atrakcji w Dubaju (60$)
 • Biletów wstępu do atrakcji na Sri Lance (Sigiriya, Sinharaja, Złota Świątynia, Świątynia Zęba w Kandy, Polonnaruwa, Safari, Sinharaja) i napiwków dla przewodników i kierowcy (w sumie 250$)
 • Wizy 50$, dzieci do 12 roku życia zwolnione są z opłaty wizowej
 • Pozostałego wyżywienia – ok. 150 $ na cały wyjazd
 • Wydatków własnych

Minimalna ilość osób to 8 (max. 15).

Bilety lotnicze 

Lecimy liniami Fly Dubai z Krakowa. Wylot z Krakowa 5.10.2024 o godz. 23:15, wracamy do stolicy małopolski 19.10.2024 o godz. 11:50
Jeśli nie mieszkasz w Polsce to możesz dolecieć do nas z dowolnego miejsca na Świecie.
Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilku osobowych. Mogą się zdarzyć łóżka podwójne.

Ubezpiecznie

Wszyscy Uczestnicy ubezpieczeni są w TU Europa – wariant Travel World VIP!

 • Koszty leczenia KL – 100.000 EUR
 • Koszty Ratownictwa – 7.000 EUR
 • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – 10.000 EUR
 • Bagaż Podróży – 1000 EUR
 • Odpowiedzialność Cywilna – 100.000 EUR
 • Obejmuje choroby przewlekłe

Masz pytania?

biuro@odlotowi.pl lub dzwoń tel. 570 660 620

Dlaczego z nami? 

 • Jesteśmy laureatem GOLD Orłów Turystyki w latach 2018 – 2022 – nagroda ta przyznawana jest za opinie osób podróżujących z nami
 • Kameralne grupy, wesoła atmosfera!
 • Podróż całej grupy jednym busem
 • Autorskie programy, niezwykłe noclegi
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy (wariant VIP)
 • Omijamy na Sri Lance „sierocińce” dla słoni,  wybieramy podziwianie zwierząt w ich naturalnym środowisku

Galeria zdjęć