Serdecznie zapraszamy na relaksująco-regenerujący weekend w górach na którym nie zabraknie aktywności na świeżym powietrzu.

Termin mini wyprawy: 11-13.06 2021 r. (weekend) – coraz mniej wolnych miejsc!
Zapisz się na wyjazd bez ryzyka! Gwarantujemy 100% zwrotu w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu z powodu obostrzeń!

W wiosennej scenerii spędzimy razem czas w niezwykłej starej drewnianej Chacie zlokalizowanej w Beskidzie Żywieckim na północnym stoku Buczynki nad Sopotnią Wielką. To magiczne miejsce z dala od cywilizacji!

Chatkę wybraliśmy nie bez powodu. Znamy ją od wielu lat i wiemy, że to znakomite miejsce na weekendowy wypoczynek. Prowadzi i dba o nią nasza dobra koleżanka Marta.

Nie ma ograniczeń wiekowych, to miejsce również dla dzieci (lubiących spacery po lesie i wzgórzach), zabieramy każdego kto chce odpocząć od zgiełku miast i Covivdowej monotonii. Każdy może aktywnie uczestniczyć w koniecznych czynnościach w naszej chatce, np. w rozpalaniu i podtrzymywaniu ognia czy gotowaniu posiłków i pomocy w ogarnianiu kuchni.

piątek wieczór 11.06.2021
Tego dnia zjeżdżamy się z różnych stron Polski do Sopotni Wielkiej (za Żywcem). Od miejsca postoju naszych samochodów czeka nas 25 minutowy spacer przez las i polane. Koniecznie będą dobre, wygodne buty.

Po dotarciu na miejsce czekają nas: przyniesienie drewna z drewutni, rozpalenie ognia w kozie i piecu kaflowym w kuchni. Wspólne gotowanie na starej kuchni kaflowej to nie lada frajda. Tego wieczoru będziemy prezentować zdjęcia z naszych wypraw. Czekamy także na Wasze zdjęcia, więc koniecznie zabierzcie ze sobą pendrive-y. Do dyspozycji mamy projektor i ekran w głównej izbie. Wieczór jest nasz!

sobota 12.06.2021
Rano przekonamy się jak smakuje kawa i herbata z krystalicznie czystej źródlanej wody. Zrobimy jajecznice na maśle… Do wyboru będą wędliny, sery i wżywa.
Tego dnia wybierzemy się przyjemną trasą zielonym szlakiem. Naszym celem będzie Hala Miziowa. Piękna trasa wiedzie przez lasy i hale. Przejście zajmie nam ok. 2.5 godziny w górę i 2 godziny z powrotem. Wiosenne widoki i świeże powietrze gwarantowane. W schronisku na hali Miziowej będziemy mogli skorzystać z dobrodziejstw tamtejszego baru. Możemy liczyć na sycące tradycyjne dania. Posileni wrócimy do naszej magicznej Chatki. Wieczór spędzimy na rozmowach i wygrzewaniu się w saunie. Jeśli pogoda pozwoli, zapalimy ognisko!

niedziela 13.06.2021 
Ostanie śniadanie na naszym wspólnym weekendzie. Czas wolny, słodkie leniuchowanie, spacery po okolicy, zabawy na zewnątrz. Możliwość korzystania z uroków sauny.
Bardziej aktywni mogą wybrać się samodzielnie na np. Halę Malorka z której przy dobrej widoczności widać tatry lub wybrać się do pobliskiego Lasu u Kohuckiej Budy lub na górę Romanka z której można zobaczyć piękne widoki na Beskid Żywiecki, Tatry i Małą Fatrę.

Przed 15:00 posprzątamy Chatkę, tak żeby kolejni goście mogli czuć się tak samo dobrze jak my. Czas wracać do naszych domów. Zabieramy ze sobą wszystkie nasze rzeczy, jak również śmieci. Zostawimy miejsce w takim samym stanie w jakim je zastaliśmy 🙂

 

Atuty Chatki

 • W skład kompleksu wchodzi chatka główna oraz chatka z sypialniami i sauną, wszystkie są ogrzewane przez kominek lub kozę,
 • Lokalizacja z dala od drogi, co gwarantuje ciszę i kontakt z nieskażoną przyrodą,
 • Chatka dobrze utrzymana, właściciele bardzo o nią dbają,
 • Do dyspozycji są dwie toalety i dwa prysznice z ciepłą wodą,
 • Sauna fińska do dyspozycji gości, jednocześnie pomieści ok 5 osób.

Gdzie śpimy:
W chacie znajdują się cztery niezależne izby. Śpimy na drewnianych łóżkach z materacami. Będziemy się starali, umieścić każdą grupę/rodzinę osobno. Maksymalna ilość osób to 16. Plus my 🙂

Co zabrać ze sobą:
Wygodne buty, śpiwory do spania i poduszki/jaśki, strój kąpielowy, ręczniki, kapcie/klapki, napoje, przydadzą się latarki-czołówki na wieczorne dojście do Chatki 🙂

Do dyspozycji mamy ogólnodostępną kuchnię, bieżącą ciepłą i zimną wodę, dwie kabiny prysznicowe, dwie toalety wewnątrz chatki. Obok chatki jest miejsce, gdzie zapalimy ognisko.

Cena zawiera:

 • Noclegi na drewnianych łóżkach z materacami podczas całego pobytu,
 • Kolację pierwszego i drugiego wieczoru wieczoru,
 • Swojskie śniadanie drugiego i trzeciego dnia,
 • Kawę, herbatę i wodę źródlaną,
 • Saunę fińską do dyspozycji gości,
 • Mleko do kawy 🙂
 • Wycieczkę pieszą na halę Miziową,
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Opiekę organizatorów

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu własnego do Sopotni Wielkiej
 • Obiadu w Schronisku na Hali Mizowej

Termin mini wyprawy: 11-13.06 2021 r. (weekend) – coraz mniej wolnych miejsc!

Cena weekendu!
329 zł (dorośli) i 299 zł (dzieci do 15 lat) od osoby, maksymalna ilość osób – 16, minimalna 8 osób.
Dzieci masz dużą grupę, chcesz wyjazd w innym terminie? Daj nam znać.

Zgłoszenia, zapytania:
Zapisz się na wyjazd bez ryzyka!
Gwarantujemy 100% zwrotu w przypadku rezygnacji lub odwołania wyjazdu!

biuro@odlotowi.pl lub dzwoń tel. 570 660 620

 

error: Content is protected !!