Stopień trudności: łatwy/średni. Zalecany wiek minimalny 8 lat. 

Kilkudniowa wyprawa po Islandii z relaksem w gorących źródłach.

Zobaczymy piękne wodospady, będziemy rozkoszować się nieskażoną przyrodą, wymoczymy się w gorących źródłach. Nasycać się będziemy niesamowitymi widokami, a jeśli będziemy mieli szczęście zobaczymy zorzę polarną!  

Dzień 1 

Poranny przylot do Keflaviku na Islandii. Jedziemy do naszego odlotowego domku. Po drodze czeka nas kąpiel w gorących źródłach Blue Lagoon lub inne gorące źrodła, później przejedziemy piękną trasą widokową wzdłuż oceanu. Zobaczymy dolinę lawową wulkanu Fagradalsfjall – atrakcję, która pojawiła się 19 marca 2020 r. Od tego czasu lawa wypływa z przerwami ze szczelin w ziemi, tworząc siatkę ognistych rzek. Do Fagradalsfjall władze ustanowiły trzy szlaki. Odległość z Parkingu do pola lawowego to  to ok. 400 metrów. Na trasie do naszej bazy przystanek na zwiedzanie strefy geotermalnej Seltun. Lokalna obiadokolacja  i zakwaterowanie w domku, aklimatyzacja, integracja.

Dzień 2

Przed nami dzień pełen wrażeń! Zobaczymy trzy majestatyczne wodospady Seljalandsfoss, Gljúfrafoss oraz Skógafoss. Dzień zakończymy kąpielą w ukrytym gorącym źródle obserwując niebo

Dzień 3

Ruszamy na gejzery! Oprócz „tryskających” gorących źródeł zobaczymy potężny wodospad Gulfoss, a także jezioro wulkaniczne (Kerid Crater) położone wewnątrz wulkanu Grímsnes. Po południu udamy się do Secret Lagoon na relaksująca kąpiel. Wieczorne grilowanie przy domku!

Dzień 4

Wczesnym rankiem wyruszymy w stronę czarnej plaży Reynisfjara z niezwykłymi formacjami skalnymi. Przed nami też niewielki  półwysep Dyrhólaey stanowiący najdalej na południe wysuniętą część Islandii lądowej. Obok znana czarna plaża – Kirkjufjara. W zależności od pogody udamy się w stronę wraku samolotu DC-2 znajdującego się na równinie Sólheimasandur lub będziemy podziwiać lodowiec Sólheimajökull. Wieczorne wypatrywanie zorzy.

Fakultatywnie możliwość zobaczenia lodowca Kötlujökull, który jest częścią większego lodowca Mýrdalsjökull. Pod czapą tego lodowca kryje się jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na Islandii – Katla. Na miejsce dotrzemy Super Jeepem, a następnie wyposażeni w niezbędny ekwipunek będziemy eksplorować lodową jaskinię Dragon Cave. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie czarna plaża Reynisfjara z ciekawymi formacjami skalnymi. Po powrocie do domku relaks w przydomowym „hot tub” i obserwacja nieba.

* wycieczka o łatwym/umiarkowanych stopniu trudności, ok. 3 h. niewymagający wcześniejszego doświadczenia. Wiek minimalny 8 lat. Będziemy pod opieką certyfikowanego i doświadczonego przewodnika. Zostaniemy wyposażeni w niezbędny ekwipunek (raki i kask). Organizator trekkingu zaleca zabrać ciepłe, wodoodporne ubrania oraz buty trekkingowe.

Dzień 5

Ostatni dzień na wyspie. Poranny wylot do Krakowa

Gdzie nocujemy (nasza baza wypadowa):
Na nocleg zawsze wybieramy miejsce niezwykłe. Czasem jest to domek na wzgórzu z panoramicznym widokiem na okolice albo nowoczesna willa położona nad rzeką, czy też kilka domków. Wszystkie w doskonałej lokalizacji w okolicach miejscowości Selfoss lub Vik, z daleka od gwaru miast i miasteczek, blisko niezwykłej islandzkiej przyrody. Wszystkie miejscówki doskonale wyposażone w niezbędne rzeczy. Do naszej dyspozycji pościel, ręczniki, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka gazowa lub elektryczna, sztućce, garnki, zmywarka, czajnik itp.) i grill. Dostęp do sieci WI-FI. Miejsca posiadają wspólną przestrzeń i jadalnię.

Interaktywna mapa wyprawy Odlotowych:

Koszt wyprawy:

Cena: 3200 zł! + bilety lotnicze, ok. 500 zł 

Termin wyprawy: 16 – 20.11.2022 r. – wypełnij zgłoszenie na wyprawę

Lot z Krakowa
Wylot pierwszego dnia do Islandii o godz. 07:10
Lot powrotny piątego dnia, lądowanie w Polsce o godz. 16:25

Cena zawiera:

   • 4 noclegi podczas całego pobytu w domkach/domku/willi z kuchnią i łazienką (pokoje/antresole 2, 3, 4, 5-osobowe). 
   • transport podczas wyprawy minibusem 
   • bilet wstępu do Kerid Crater
   • paliwo na całej trasie oraz opłaty parkingowe
   • wysokie ubezpieczenie KL i NNW – Wariant VIP
   • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
   • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   • śniadania
   • jedną obiadokolację

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych (pomagamy kupić lub robicie to sami)
 • wyżywienia, poza śniadaniami i obiadokolacją (dwa razy jemy w lokalnych barach/restauracjach i raz wieczorny grill przy domku) – wszystkie posiłki nie powinny przekroczyć 70-90 euro łącznie
 • biletu wstępu do Blue Lagoon lub Secret lagoon
 • Wycieczka Super Jeepem do lodowca Kötlujökull i jaskini lodowej Dragon Cave z doświadczonym anglojęzycznym przewodnikiem 150 euro.

Ważne!
Minimalna ilość uczestników to 6 osób (max. 8 osób).
Bilety lotnicze kupujemy po zgłoszeniu minimalnej ilości osób. Bezpośrednio przed kupnem biletów dzwonimy do Was i informujemy o aktualnych cenach lotów.

Jeśli podróżujesz sam to nie problem. Nie ma dopłat dla podróżujących w pojedynkę. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub kilkuosobowych. Czasem mogą się trafić łóżka dwuosobowe.

Zasady płatności:
1 rata: 650 zł opłata rezerwacyjna płatna po zgłoszeniu
2 rata: Pozostała kwota 30 dni przed wylotem

Galeria zdjęć

Wszystkie zdjęcia w galerii z czerwcowych i zimowych wypraw są naszego autorstwa © odlotowi.pl ? Kolorystyka krajobrazów i pogoda może być inna w czasie trwania wyprawy.
* Wyjątek stanowią zdjęcia lodowca, który zobaczymy z Wami po raz pierwszy i zorzy polarnej, która w tym okresie występuje bardzo często.

error: Content is protected !!